Reklama

Polo WRC. "Nie musimy zmieniać tego, co jest dobre"

Volkswagen Motorsport nie planuje na sezon 2014 zasadniczej modernizacji samochodu Polo WRC, którym Sebastien Ogier zwyciężył w tegorocznych rajdowych mistrzostwach świata - przyznał dyrektor sportowy teamu Jost Capito.

Capito dodał, że zespół nie planuje także budowy nowych egzemplarzy auta rajdowego, gdyż te, które startowały w sezonie 2013, nie zostały na tyle poważnie uszkodzone, aby trzeba je było zastąpić nowymi.

Reklama

"Samochody będą bardzo zbliżone do tegorocznych. Zostaną oparte o takie same podwozia, silniki, zawieszenia i hamulce. Poddane zostaną jedynie zmianom kosmetycznym. Nie musimy przecież zmieniać tego, co jest dobre" - powiedział Capito.

VW Polo WRC zadebiutował na rajdowych trasach w sezonie 2013 i od razu ekipa Volkswagena wywalczyła tytuł mistrza świata indywidualnie - Sebastien Ogier i w klasyfikacji konstruktorów. Dyrektor sportowy teamu potwierdził, że już prowadzone są prace konstrukcyjne nad modelem na rok 2015, który - tak samo jak obecny - będzie wykorzystywany przez dwa lata.

Program rajdowy VW Motorsport WRC jest aktualnie przygotowany do końca sezonu w 2016 roku. Na razie nie wiadomo, czy będzie kontynuowany w następnych latach.

W sezonie 2014 na trasach rajdowych MŚ do rywalizacji włączy się koreański koncern Hyundai z modelem I20 WRC. Według nieoficjalnych informacji Hyundai złożył Robertowi Kubicy ofertę startów w 2014 roku w całym cyklu MŚ, ale były kierowca Formuły 1 propozycji nie przyjął.

PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: rajd samochodowy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje