Reklama

Nie zgiń na autostradzie!

Chociaż w Polsce autostrad wciąż mamy jak na lekarstwo i wg statystyk są one jednymi z najbezpieczniejszych dróg w kraju, co jakiś czas dochodzi na nich do tragedii.

Oczywiście, z policyjnych raportów wynika, że za większość tego typu zdarzeń odpowiadają kierowcy łamiący prędkość. Faktem jest, że nawet przy przepisowej prędkości 130 km/h szanse przeżycia wypadku są niewielkie. Wypada jednak zauważyć, że wieloletnie opóźnienia w budowie dróg szybkiego ruchu przyczyniły się do wychowania pokoleń "autostradowych sierot", które - mimo że nie przekraczają prędkości - stwarzają ogromne zagrożenie dla innych.

Problemem jest tu również kultura kierowców - w Polsce wciąż pokutuje bowiem przekonanie, że jeśli nie wymuszę pierwszeństwa, nikt nie wpuści mnie na lewy pas. Trzeba jednak pamiętać, że nierozważny wjazd przed szybko jadący pojazd może być ostatnią rzeczą, jaką spotka nas w życiu... Nawet jeśli poruszający się lewym pasem samochód zdecydowanie przekracza prędkość, pamiętajmy, że wjeżdzając przed niego to my ryzykujemy najwięcej!

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zginął | Nie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje