Reklama

23 punkty dla kierowcy busa

23 punkty karne otrzymał kierowca pasażerskiego busa, który w czwartek wieczorem w centrum Krakowa przekroczył dozwoloną prędkość o 33 km, wyprzedzał na pasach i przejechał skrzyżowanie na czerwonym świetle.

23 punkty karne otrzymał kierowca pasażerskiego busa, który w  czwartek wieczorem w centrum Krakowa przekroczył dozwoloną prędkość o 33 km, wyprzedzał  na pasach i przejechał skrzyżowanie na czerwonym  świetle.

"Oprócz punktów karnych kierowca otrzymał mandat w wysokości tysiąca złotych" - powiedział w piątek PAP naczelnik wydziału inspekcji z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Krakowie Piotr Marzec.

Zachowanie kierowcy zostało zarejestrowane na wideorejestratorze. Nagranie pokazuje, jak na stosunkowo krótkim odcinku drogi, na końcowym etapie trasy, bus przewożący pasażerów na trasie Kraków - Myślenice przekracza o 33 km na godz. prędkość dozwoloną na obszarze zabudowanym. Ponadto wyprzedza na przejściu dla pieszych i przejeżdża przez skrzyżowanie na czerwonym świetle.

Reklama

Podczas kontroli okazało się jeszcze, że kierowca, który przewoził w busie trzech pasażerów, nie miał zapiętego pasa bezpieczeństwa. Kierowca tłumaczył, że stracił dużo czasu w korkach i chciał go nadrobić.

"Taki zbieg wykroczeń nie jest częsty" - powiedział Piotr Marzec. Przyznał jednak, ze "to zadziwiające, że takie rzeczy jeszcze się zdarzają".

"Cały czas kontrolujemy przewozy osób, sprawdzamy, czy przewoźnicy przestrzegają przepisów; robimy to także z wykorzystaniem nieoznakowanych pojazdów wyposażonych w wideorejestratory" - poinformował.

Wzmożone kontrole busów prowadzi także policja. 12 października w Nowym Mieście nad Pilicą zginęło 18 osób jadących busem. Samochód był nieprzystosowany do przewozu dużej liczby osób. Pasażerowie w większości siedzieli na prowizorycznych siedziskach, skrzynkach i deskach.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: na pasach

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy