Reklama

Rusza Rajd Berlin - Wrocław

W najbliższy weekend rozpocznie się Rajd Berlin-Wrocław, czyli największy terenowy rajd przeprawowy rozgrywany na terytorium Polski.

Zwana inaczej Euro Maratonem impreza to osiem dni walki na trasie liczącej prawie 2500 km.

Rajd będzie przebiegał po drogach szutrowych, na poligonach, bagnach. Start już w piątek w Dreźnie. Na początek badania techniczne.

W sobotę prolog do którego załogi wystartują około godziny 11.00.

W ubiegłym roku w rajdzie Berlin - Wrocław wystartowało 400 załóg, w tym roku organizatorzy nie zdradzili jeszcze ile załóg ostatecznie pojedzie w zawodach.

Pierwszy etap odbędzie się w niedzielę na "tropikalnej wyspie" w Dreźnie. Będzie to widowiskowa próba pomyślana głównie z myślą o mediach i kibicach.

Reklama

Natomiast od poniedziałku załogi ruszają do prawdziwej, etapowej walki. Codziennie do pokonania będzie kilkaset kilometrów, a najdłuższy środowy odcinek noszący nazwę Hannibal będzie liczył aż 580 kilometrów. Kto nie pojawi się ma mecie odpada z rajdu...

RMF Caroline Team wystawia trzy załogi:

1. Marek Schwarz - Adam Wolny.

2. Mirek Kozioł - Michał Sitko

3. Rafał Płuciennik - Maurycy Wolny.

Rajd Berlin - Wrocław jest rajdem bardziej szybkościowym niż przeprawowym, dlatego jak mówi Rafał Płuciennik: przed startem trzeba było obniżyć zawieszenia tak, by samochody trzymały się bliżej ziemi. Mniej więcej chodzi o to, aby nie wywracały na każdej dziurze przy dużych prędkościach.

Dowiedz się więcej na temat: Wrocław | Berlin | rajd

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje