Fiat Panda Waze pojawił się na zlocie fanów modelu

24 czerwca, w Pandino odbyła się 2. edycja „Pandy w Pandino", międzynarodowego zlotu, którego uczestnicy pochodzą z całej Europy: od Niemiec po Belgię, od Hiszpanii po Włochy, od Wielkiej Brytanii po Austrię.

Honorowym "gościem" wydarzenia była nowa Panda Waze, najbardziej "social" Panda w historii, która znalazła się tam w idealnej dla siebie scenerii, również ze względu na społecznościowy charakter tego spotkania: pomysł jego zorganizowania zrodził się niemalże przez przypadek w 2017 roku, kiedy pewna dziewczyna z Apulii utworzyła wydarzenie na Facebooku, deklarując chęć pojechania wraz ze znajomymi i ich "Pandino" właśnie do lombardzkiej miejscowości Pandino. Typowa dla kanałów społecznościowych "poczta pantoflowa" zrobiła resztę. 18 czerwca 2017 roku, w dniu oficjalnego otwarcia pierwszej edycji, zjechało się ponad 200 Fiatów Panda, tych starszych i nowych, pochodzących z całych Włoch.

Reklama

Załogi umówiły się przed zamkiem Visconteo w Pandino, niezwykłą rezydencją myśliwską, zbudowaną ok. połowy XIV wieku, gdzie odbyła się najważniejsza część imprezy: około 200 Pand, przy pomocy kolorowych tablic, stworzyło napis "Panda Waze" - w ten sposób Panda "powitała" swoją nową edycję - Pandę Waze.

Następnie, kolorowa kolumna opuściła zamek, kierując się w stronę sąsiednich miasteczek i pokonując trasę 27 kilometrów: najpierw dotarła do malowniczego Borgo di Gradella, pełnego domów pomalowanych na żółto i wykończonych czerwoną cegłą, a następnie odwiedziła Rivoltę d'Adda i Spino d'Adda.

Zamek Visconteo góruje nad terytorium o tradycjach rolniczych i hodowlanych, na co dowodem jest słynny ser Pandinella  oraz założona w 1954 roku "Scuola Casearia di Pandino", jedyna jednostka edukacyjna w branży, w której zakład mleczarski jest zarządzany bezpośrednio przez szkołę. Ale jest to również obszar związany z motoryzacją: wystarczy odjechać kilka kilometrów od zamku, by dotrzeć do zachwycającej Gradelli, jednego z najpiękniejszych włoskich miasteczek, które zapadło w sercu hrabiego Aymo Maggi (1903-1961), jednego z pomysłodawców legendarnych wyścigów samochodowych Mille Miglia.

Niezwykły jest również sukces Fiata Pandy, który od 1980 roku obrazuje niepowtarzalny sposób podejścia do samochodu w codziennych relacjach: bardziej bezpośredni i swobodny. Wystarczy pomyśleć, że liczba wyprodukowanych w sumie egzemplarzy tego modelu przekroczyła do tej pory 7,5 miliona.

Niektóre z tych, które uczestniczyły w wydarzeniu, zostały uznane za tak wyjątkowe, że zasłużyły na jedną z przygotowanych przez organizatorów nagród. Nagrody przyznawane są od najbogatszej w akcesoria Pandy do tej najstarszej, od Pandy, która przyjechała z najdalszego zakątka, do tej najbardziej ekstrawaganckiej. Ponadto, dochód ze zlotu "Pandy w Pandino 2018" będzie zarządzany przez Radę Młodych, organizatora imprezy oraz inne lokalne stowarzyszenia, pod patronatem Gminy Pandino i przekazany na remont obiektów rekreacyjnych dla rodzin z osobami niepełnosprawnymi.

Nowa Panda Waze to pierwszy miejski samochód noszący nazwę Waze, w którym zintegrowana jest aplikacja nawigacyjna o tej samej nazwie z aplikacją Panda Uconnect. Jest to najbardziej "social" Panda w historii, której prawdziwą misją jest udostępnienie wszystkim najbardziej inteligentnych rozwiązań, które upraszczają i poprawiają życie za kierownicą.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje