Lewis Hamilton będzie szlachcicem!

Siedmiokrotny mistrz świata Formuły 1 Lewis Hamilton 1 stycznia 2021 otrzyma tytuł szlachecki przyznany przez królową Elżbietę II - informują brytyjskie media. O jego przyznanie - jak twierdzą media - zabiegał premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson.

Zdaniem wnioskodawców Hamilton dzięki wynikom sportowym ma ogromne zasługi na arenie międzynarodowej, gdzie promuje Wielką Brytanię.

Przeciwnicy nadania kierowcy tytułu twierdzą, że nie należny mu się takie wyróżnienie, gdyż zawodnik od kilku lat na stałe mieszka nie w Wielkiej Brytanii tylko w Monaco. Po to, aby m.in. uniknąć płacenia wysokich podatków.

35-letni Hamilton, który w sezonie 2020 zdobył po raz siódmy tytuł mistrza świata Formuły 1 i wyrównał rekordowe osiągnięcie Niemca Michaela Schumachera, będzie czwartym kierowcą F1 z nadanym za zasługi tytułem szlacheckim. Wcześniej otrzymał je Jack Brabham, Stirling Moss i Jackie Stewart.

Reklama

***

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

Zagłosuj i wygraj. CODZIENNIE CZEKA OD 20 000 zł do 40 000 zł! 

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy