Reklama

Kubica o R30 i planach...

Robert Kubica rozpocznie wkrótce testy nowego bolidu Renault. Poniżej jego wrażenia na temat R30 i planach na nadchodzący sezon.

R30 jest dłuższy niż R29. Przy zakazie tankowania bak jest teraz nieco większy, co miało oczywiście wpływ na projekt auta. W sezonie 2009 samochód nie był zbyt konkurencyjny. Jestem realistą - wiem, że musimy zrobić wystarczający krok naprzód, jeśli chcemy pokonać czołowe zespoły (...).

(...) Możemy zaobserwować ogromną różnicę pomiędzy kwalifikacjami, a startem wyścigu. Z paliwem na pokładzie samochód waży 150 kg więcej i to będzie miało wpływ na styl jazdy, szczególnie hamowanie. Jeśli chodzi o węższe opony, trzeba będzie być ostrożnym i nie zniszczyć ich zbyt szybko. Ważne będzie także odpowiedni rozkład masy auta.(...).

Reklama

Opierając się na doświadczeniu wiem, że ciężko spodziewać się czegoś konkretnego, zanim zacznie się sezon. Wiele kwestii może bardzo szybko się zmienić, szczególnie zimą (...)Liczę, że auto będzie łatwe w prowadzeniu, ponieważ nowe przepisy będą korzystne dla mało wrażliwych samochodów. Potrzebne jest auto, które zachowujące się spójnie, niezależnie od warunków na torze.(...)

Fragmenty wypowiedzi pochodzą ze strony F1.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy