Jenson Button trenował z Lancem Armstrongiem

Były mistrz świata Formuły 1 Jenson Button z zespołu McLaren jeździł rowerem z siedmiokrotnym triumfatorem Tour de France Lancem Armstrongiem.

Obaj sportowcy przebywają na Hawajach, gdzie doszło do niecodziennego treningu. "Kilka dni przed spotkaniem z Lancem zrobiłem sobie zajęcia z pływania. Przepłynąłem trzy kilometry i muszę stwierdzić, że było to dużo prostsze niż jazda na rowerze w towarzystwie Lance'a" - wyznał Button. Tuż przed przejażdżką słynny kolarz żartował na jednym z portali internetowych mówiąc: "Mam nadzieje, że Jenson nie jeździ na rowerze tak szybko, jak bolidem F1".

Button w tym sezonie stracił mistrzowski tytuł na rzecz Sebastiana Vettela ze stajni Red Bull Racing. Anglik w ostatecznej klasyfikacji zajął 5. miejsce, chociaż na początku sezonu wydawało się, że obroni mistrzowski tytuł wywalczony w roku 2009. Button w pierwszych pięciu wyścigach dwukrotnie triumfował w GP Australii i GP Chin. Pech dopadł Buttona w GP Monaco, gdzie nie ukończył wyścigu. Kolejne starty mistrz świata kończył na podium. Dwa razy był drugi (GP Turcji i GP Kanady ) i raz trzeci (GP Europy ). Druga część sezonu nie była już tak dobra w wykonaniu kierowcy McLarena i musiał ustąpić miejsca nie tylko młodemu Niemcowi, ale i czterem innym kierowcom.

Reklama
INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy