W jaki sposób działa domowa stacja ładowania samochodów elektrycznych?

Artykuł sponsorowany

article cover
materiały promocyjne

Zalety domowych ładowarek aut elektrycznych - co warto wiedzieć?

  • Długi czas ładowania: maksymalna moc, jaką będziesz w stanie uzyskać ze standardowego gniazdka przy jednofazowej instalacji, to 2,3 kW. To bardzo mało, biorąc pod uwagę, że stacja ładowania samochodów elektrycznych 50 kW to standard w przypadku ładowarek DC, a dla stacji domowych bazujących na trójfazowych instalacjach możesz uzyskać nawet 22 kW. Rezultat? Twój samochód będzie ładowany kilkakrotnie dłużej. Przykładowo: Jeśli podłączysz Teslę Model 3 do typowego gniazdka o godzinie 20:00 i postanowisz wyruszyć do pracy o godzinie 7 rano, uda Ci się uzupełnić ok. 40% baterii, co pozwoli na przejechanie mniej więcej 170 km. Jeśli podłączysz auto do wydajnej domowej stacji AC, naładujesz akumulatory do pełna.
  • Brak inteligentnego połączenia: nowoczesne ładowarki pozwalają na wymianę informacji z samochodem, a nawet z innymi systemami wykorzystywanymi w domu. Dzięki temu możesz zyskać większą kontrolę nad procesem ładowania, na przykład ustawiać programy dostosowane do Twoich preferencji czy analizować pobór energii, generować raporty albo zarządzać ładowarkami za pośrednictwem godnej zaufania aplikacji mobilnej takiej jak Eloptio.
  • Niższe bezpieczeństwo: Podłączenie auta elektrycznego do zwykłego gniazdka nie zawsze będzie gwarantowało pełne bezpieczeństwo, zwłaszcza jeśli instalacja elektryczna nie jest przystosowana do pracy z dużymi obciążeniami.

Jak ładować auto z domu nieco szybciej?

Jak zbudować stację ładowania samochodów elektrycznych?

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?