Reklama

Zielona fabryka dla nowego RR

Kilka dni temu na naszych stronach prezentowaliśmy luksusowego maybacha , który w sprzedaży pojawi się w przyszłym roku. Dopiero w 2003 roku na rynku znajdzie się jego nie mniej luksusowy i nie mniej ... drogi konkurent - nowy rolls-royce. BMW, która jest od niedawna właścicielem słynnej marki RR właśnie rozpoczęło budowę nowej fabryki. Rolls-Royce przyszłości to już zaawansowany projekt. Pierwsze prototypy tego samochodu były już testowane - w zimowych warunkach - w północnej Skandynawii. Obecnie ekipa inżynierów BMW sprawdza te pojazdy na bezdrożach Ameryki Południowej w temperaturach przekraczających 40 stopni Celsjusza.

Kilka dni temu na naszych stronach prezentowaliśmy luksusowego maybacha, który w sprzedaży pojawi się w przyszłym roku. Dopiero w 2003 roku na rynku znajdzie się jego nie mniej luksusowy i nie mniej ... drogi konkurent - nowy rolls-royce. BMW, które jest od niedawna właścicielem słynnej marki RR właśnie rozpoczęło budowę nowej fabryki.

Nowa limuzyna, o której wiadomo tylko tyle, że "będzie nowoczesną interpretacją tradycyjnych cech Rolls-Royce" powstawać będzie w ultranowoczesnej fabryce, która zbudowana zostanie w Goodwood koło Chichester w hrabstwie West Sussex w Wielkiej Brytanii. Będzie to - jak zapewnia Karl-Heinz Kalbfell wice-prezydent grupy BMW i szef projektu Rolls-Royce - "zielona", a więc na wskroś ekologiczna fabryka. Została zaprojektowana przez biuro architektoniczne Nicolasa Grimshawa, który w przeszłości otrzymywał już liczne nagrody za "zieloną" architekturę.

Reklama

Nowa fabryka Rolls-Royce to kompleks w większości znajdujący się pod ziemią. Na jego dachu znajdzie się ... ogród.

Rolls-Royce przyszłości to już zaawansowany projekt. Pierwsze prototypy tego samochodu były już testowane - w zimowych warunkach - w północnej Skandynawii. Obecnie ekipa inżynierów BMW sprawdza te pojazdy na bezdrożach Ameryki Południowej w temperaturach przekraczających 40 stopni Celsjusza. Wszystko po to, aby sprawdzić jak nowa luksusowa limuzyna RR poradzi sobie w ekstremalnych warunkach. Czyżby sądzono, że milionerzy, których będzie stać na zakup takiego auta będą jeździć nim np. wzdłuż Amazonki Transamerykańską autostradą?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: BMW | Entourage | pojazdy | Rolls-Royce | fabryka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy