Reklama

BMW notuje rekordową sprzedaż

BMW notuje ostatnio nieustające pasmo sukcesów. Niemcy poinformowali, że ubiegły miesiąc był najlepszym listopadem w historii firmy!

W minionym miesiącu do klientów trafiło 174 996 pojazdów sygnowanych logiem BMW, Rolls-Royce'a i Mini. To o 2,7 proc. więcej niż w listopadzie ubiegłego roku. Od stycznia 2013 do końca listopada sprzedaż nowych BMW wzrosła o 6,8 proc. do 1 777 017 egzemplarzy. To również najlepszy wynik w historii.

Dużą rolę w jego osiągnięciu odegrało wprowadzenie na rynek nowych modeli. Do końca listopada klienci kupili np. 18 355 egzemplarzy BMW 3 GT, które trafiło do salonów w czerwcu bieżącego roku. Nowe BMW serii 4, które pojawiło się na rynku w październiku, znalazło do tej pory 9 938 nabywców.

Reklama

Wynik o 8,6 proc. lepszy niż przed rokiem zanotował też dział BMW zajmujący się sprzedażą motocykli.

W ujęciu rocznym najsłabiej wypadła marka Mini, na którą zdecydowało się o 0,8 proc. więcej klientów niż przed rokiem. Można się jednak spodziewać, że stosunkowo słaby wynik brytyjskiej marki w najbliższym czasie zdecydowanie się poprawi. Zaledwie miesiąc temu firma zaprezentowała bowiem kolejną generację kultowego auta w stylu retro.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: BMW

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy