BMW inwestuje w Polsce

W Świecku, na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, ruszyła budowa nowego magazynu o powierzchni 32 tys. metrów kwadratowych. Obiekt pełnić będzie rolę centrum dystrybucyjnego części dla odbiorców BMW z Polski i Niemiec.

Rozbudowywane właśnie centrum dzieli od niemieckiej granicy zaledwie 6 km. Odległość od najbliższej fabryki niemieckiego giganta - zakładu w Berlinie - to jedynie 110 km.

Za inwestycje odpowiada wyspecjalizowana w zarządzaniu magazynami i centrami logistycznymi grupa Goodman. W ostatnich dwóch latach firma wybudowała dla BMW już dwa podobne obiekty w Europie. Prace w Świecku toczyć się będą w ekspresowym tempie. Centrum ma zostać oddane do użytku już w drugim kwartale przyszłego roku.

O wyborze Świecka zadecydowała nie tylko lokalizacja, ale i rosnące zainteresowanie niemiecką marką w tej części Europy. W okresie od 1 stycznia do końca września na nowe BMW zdecydowało się w Polsce już 10,8 tys. nabywców. W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku sprzedaż zwiększyła się aż o 23 proc!

Reklama
INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy