Reklama

"Kryminalna" i primera

Jeśli chodzi o zakup nowego auta, to jeszcze się nie zastanawiała, ale spośród wszystkich aut, a zwłaszcza nissanów, jedyne, które ją fascynują, to terenowe, m.in. nissan patrol i X-Trail. - Pewnie kolejny to będzie terenówka. Lubię duże samochody. Nigdy nie miałam małego auta. W dużym czuje się pewniej, choć może za kierownicą wyglądam jak dziewczyneczka. Kiedyś ojciec zrobił mi zdjęcie w mojej primerze - widać na nim tylko moją małą głowę - śmieje się aktorka.

Reklama

Jeśli chodzi o ocenę innych kierowców, to według Magdy Schejbal Polacy, niestety, w większości jeżdżą bezmyślnie i bez wyobraźni. - Najbardziej w zachowaniu innych użytkowników dróg denerwuje mnie ich mała czujność i nieliczenie się z innymi. Polacy generalnie jeżdżą szybko, ale, niestety, nie kontrolują prędkości. Trzeba wiedzieć, kiedy można wdepnąć, a kiedy trzeba przystopować.

Obcokrajowcom przyjeżdżającym do nas trudno się połapać. Polakowi za granicą też. Wielkie miasta w naszym kraju są zupełnie nie przystosowane do takiego natężenia ruchu jak na Zachodzie. Może dlatego większość Polaków jeździ jak chce i parkuje gdzie chce. Nie potrafią też korzystać z mapy. Nie chcą lub nie umieją, a to takie udogodnienie podczas podróży i poruszania się np. w obcym mieście. Wiem bo sama, choć mam dobre rozeznanie w terenie, często korzystam z mapy - mówi pani Magda.

Natomiast temat stanu polskich dróg to dla Magdy Schejbal temat rzeka. - To jest temat jak te drogi, można to nazwać - Pyza na polskich dróżkach. Najbardziej mnie wkurza, że przez złą politykę i brak nakładów na naprawy nawierzchni jezdni my, kierowcy, tracimy pieniądze na niepotrzebne naprawy np. podwozia lub innych części. Jakość dróg określa też czas podróżowania. Dla przykładu trasa Warszawa-Wrocław - a stamtąd pochodzę i często bywam - to dla podróżnych potworna strata czasu, wiele kłopotów i nerwy. Mam nadzieję, że może kiedyś to się zmieni i jazda po polskich drogach będzie naprawdę wielką przyjemnością - konstatuje aktorka.

Nissan primera 1.8 2001 rok

Pojemność skokowa [ccm] 1769

Moc maks. [kW (KM)] przy [obr./min] 85 (116) przy 5600

Maks. moment obrotowy [Nm] przy [obr./min] 163 przy 4000

Skrzynia biegów 5-biegowa manualna

Masa własna/całkowita [kg] 1250/1810

Dł. x szer. x wys. [mm] 4567x1760x1482

Pojemność bagażnika [l] 490

Prędkość maks. [km/h] 196

0-100 km/h [s] 11,0

Średnie zużycie paliwa [l/100 km] 7,4

Zużycie paliwa: cykl miejski/pozam. [l/100 km] 9,6/6,1

Autobit

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: aktorka | maks | Nissan Primera | magda | nissan

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje