Reklama

Spowodował kolizję, a potem chciał 10 tys. zł!

Policja zatrzymała sprawcę kolizji, który przemocą wymusił od pokrzywdzonego przyznanie się do winy i żądał 10 tys. zł.

Autor gróźb wraz ze wspólnikami wpadł we Wrocławiu - poinformował rzecznik lubuskiej policji Sławomir Konieczny.

Pokrzywdzony mężczyzna zgłosił się na policję. Do przekazania gotówki miało dojść we Wrocławiu i tam urządzono zasadzkę na szantażystów. W momencie przekazywani pieniędzy troje podejrzanych zatrzymali policjanci z wrocławskiego CBŚ. Wszyscy odpowiedzą za wymuszenie rozbójnicze zagrożone karą do 10 lat więzienia.

W połowie maja na skrzyżowaniu dróg w okolicy Świebodzina (Lubuskie) doszło do kolizji drogowej. Kierujący audi, najechał na tył innego samochodu. Na miejsce wezwano policję. Wina była oczywista i zakończyła się ukaraniem mandatem kierowcy, który uderzył w tył innego pojazdu. Po odjechaniu radiowozu do pokrzywdzonego ponownie podszedł winny kolizji. Mężczyzna zjawił się z kolegą i dwiema kobietami. Wspólnie zaczęli zastraszać właściciela zniszczonego auta, zmuszając go do podpisania niekorzystnego dla siebie oświadczenia.

Reklama

"W dokumencie tym, pod przymusem, miał on przyznać się do rzekomego spowodowania zdarzenia. Następnie sprawcy zabrali dokument, informując, że pokrzywdzony może go wykupić przekazując 10 tys. zł" - powiedział rzecznik.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: przyznać się

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje