Gadżety, których nie może zabraknąć w twoim samochodzie

Korzystanie z gadżetów dedykowanych kierowcom może bardzo ułatwić życie. Dzieje się tak szczególnie, gdy dużo czasu spędzasz za kółkiem. Zobacz, jakie udogodnienia mają dla wielbicieli czterech kółek producenci elektroniki.

1. Smartfon jako CB radio

Jeśli nie masz własnego CB Radia i odstrasza cię konieczność instalowania anteny, rozwiązaniem może być odpowiednia aplikacja na smartfon. W tym celu potrzebujesz urządzenia wyposażonego w moduł GPS oraz dostęp do Internetu. Dobrze sprawdzą się smartfony o dużym wyświetlaczu, na przykład Huawei P9 albo Samsung Galaxy S7

Największą popularnością wśród kierowców cieszą się obecnie takie aplikacje, jak: Speedalarm, CB Radio Chat, Yanosik i Radar Stop CB. Aplikacja na smartfon pozwoli na uniknięcie mandatu oraz innych stresujących sytuacji na drodze, jak na przykład utknięcie w korku spowodowanym przez roboty drogowe albo wypadek. 

Reklama

2. Opaska monitorująca czas reakcji

Kierowcy oceniając drogę hamowania najczęściej biorą pod uwagę informacje podane przez producenta samochodu. Przykładowo, zakładając, że kierowca porusza się z prędkością 100 km/h, pojazd powinien się zatrzymać po przejechaniu 36 metrów. Zapominamy jednak, że należy także wziąć pod uwagę czas reakcji. Nawet, jeśli prowadzący pojazd opóźni reakcję o 1 sekundę, zdąży w tym czasie pokonać aż 28 metrów. A gdy kierowca jest zmęczony, jego czas reakcji z 1 sekundy może wydłużyć się nawet do 10 lub więcej sekund. Aby zwiększyć bezpieczeństwo jazdy, można skorzystać z gadżetu, jakim jest opaska kontrolująca reakcje kierowcy. Należy założyć ją na nadgarstek. Zacznie wibrować, jeśli pomiary wykażą wydłużony czas reakcji. 

3. Przetwornik samochodowy

To gadżet, który przyda się nie tylko kierowcy, ale i pasażerowi. Przetwornik generuje energię dla urządzeń takich, jak laptop, telefon komórkowy, aparat cyfrowy lub smartfon. Przyda się szczególnie, jeśli korzystasz z wielu urządzeń elektronicznych w czasie jazdy – na przykład, jeśli aplikacja na smartfon zastępuje w twoim aucie GPS z mapą, odtwarzacz mp3 podłączony do głośników odtwarza muzykę, a pasażer urozmaica sobie czas, grając na tablecie. Przetwornik generuje prąd, nie obciążając zbytnio akumulatora. Dostępne na rynku urządzenia mają poręczne kształty i pozwalają łatwo opanować bałagan z kablami, który zwykle towarzyszy korzystaniu z kilku urządzeń na raz.

4. Samochodowy ekspres do kawy

Ci kierowcy, którzy nie wyobrażają sobie podróży bez wypicia filiżanki małej czarnej, mogą wyposażyć swoje auto w samochodowy, ciśnieniowy ekspres do kawy. Handspresso Auto wyglądem przypomina kubek termiczny i mieści się w samochodowym uchwycie na napoje. Zasilany jest z gniazda zapalniczki i pracuje z ciśnieniem 16 barów. Producent obiecuje, że espresso będzie mocne, aromatyczne i charakteryzujące się kremową pianką.

materiał zewnętrzny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy