Reklama

Micro fiat z Polski?

Choć Fiat oficjalnie tego nie ogłosił pokazany na salonie samochodowym w Genewie w 2004 roku prototyp o nazwie abita (jego pierwsza odmiana nazywała się trepiuno) zamiast do produkcji trafi do przyfabrycznego muzeum.

Ale koncern z Turynu nadal myśli o wytwarzaniu mniejszego od pandy autka. Na zdjęciu prezentujemy maleńki concept car (MicroCar), który zadebiutuje na wrześniowym IAA we Frankfurcie nad Menem.

Czy samochód ten, o ile wejdzie do produkcji będzie wytwarzany w Polsce? Zapewne tak. Na stronach naszego serwisu szef Fiata w Polsce Enrico Pavoni mówił, że w Tychach przez jakiś czas obok pandy będzie produkowane także seicento. Jednak - jak zapewniał - ten model będzie musiał prędzej czy później zostać wycofany, a zakład w Tychach już powinien myśleć o nowym samochodzie. Czy będzie to takie micro jakie prezentujemy na zdjęciach?

Nowy prototyp Fiata ma długość 2,65 m i 1,7 m. wysokości. Będzie więc konkurentem dla smarta fortwo.

Ciekawostką jest system otwierania drzwi. Identycznie jak jest to w peugeocie 1007 boczne drzwi będą przesuwane.

Jeszcze niedawno wydawało się prawdopodobne, że w Polsce produkowany będzie mały pojazd będący wspólnym projektem Fiata i General Motors. TRIXX ostatecznie okazał się jednak niezrealizowanym projektem, a szkoda...

Porozmawiaj na Forum.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: prototyp | fiat | Fiata

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL