Reklama

Radosny kierowca

Jak już informowaliśmy we wrześniu tego roku do sprzedaży trafi nowy saab 9-3 SportSedan. Pojazd ten charakteryzuje się dynamicznym zawieszeniem, dużym rozstawem osi i szerokim rozstawem kół, co zapewnia komfortową, przyjemną i stabilną jazdę. Jego gama silników to lekkie i nowoczesne jednostki aluminiowe z turbodoładowaniem. Wszystkie napędy współpracować będą z pięciobiegową automatyczną, lub sześciostopniową ręczną skrzynią biegów. Tutaj foto-galeria nowego saaba.

Jak powstawał 9-3 SportSedan? O określenie podstawowego założenia samochodu poproszono Ekkeharda Schwartz?a, głównego projektanta podwozi Saab?a. On jednak zamiast szkicować kształty auta ... narysował obrazek radosnego kierowcy. (patrz zdjęcie)

Reklama

Schwartz wyjaśnił, iż jego pomysł polega na zbudowaniu samochodu wokół kierowcy, koncentrując się na możliwościach rzeczywistej interaktywności człowieka i maszyny. Kończąc szkic dorysował szeroki uśmiech na twarzy kierowcy

Każdy element nowego saaba powstał więc z myślą o skutecznej komunikacji z samochodem, w sposób angażujący a nie izolujący kierowcę. Widoczne jest to po sposobie projektowania zespołów podwozia, układu kierowniczego i napędowego, elementów sterowania oraz bezpośredniego otoczenia kierowcy.

A szkic Ekkeharda Schwartz?a stał się wizerunkiem światowej kampanii marketingowej saaba 9-3 SportSedan. Jak widać po rysunku moje talenty artystyczne są raczej niewielkie, ale najwyraźniej ważniejsza od formy jest treść - zauważył i dodał, że raczej zostanie przy projektowaniu podwozi.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: saab | Saab 9-3 | kierowcy | kierowca

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje