Reklama

BMW M5 Pure Metal Edition

Obłędnie szybka, limitowana wersja M5, dostępna tylko na na jednym, dość zaskakującym, rynku.

Już standardowa wersja BMW M5 może pochwalić się piorunującymi osiągami. Napędzana 4,4-litrowym V8 biturbo o mocy 560 KM limuzyna, rozpędza się do 100 km/h w 4,3 s. Trudno jednak nie zauważyć, że zarówno modelom Audi, jak i Mercedesa już dawno udało się zejść poniżej granicy 4 s.

Reklama

Teraz jednak Bawarczycy również tego dokonali. M5 Pure Metal Edition otrzymało wzmocniony do 600 KM silnik, generujący maksymalny moment obrotowy wynoszący 700 Nm (+ 20 Nm). Pozwoliło to na skrócenie sprintu do 100 km/h do zaledwie 3,9 s. Przy okazji producent zdecydował się też na przesunięcie ogranicznika prędkości z 250 do 305 km/h.

Wizualnie auto niewiele różni się od standardowego M5. BMW zdecydowało się tylko na pokrycie go wyjątkowym, jasnosrebrnym lakierem i wyposażenie w 20-calowe alufelgi. We wnętrzu znajdziemy najwyższej jakości czarną skórzaną tapicerkę z kontrastowym szwem, pokrywającą nie tylko fotele, ale również całą deskę rozdzielczą.

Osoby chętne na zakup BMW M5 Pure Metal Edition natrafią niestety na kilka problemów. Najmniejszym z nich jest cena, wynosząca około 550 tys. zł (o 50 tys. zł więcej, niż zwykłe M5). Znacznym utrudnieniem w kupnie tego auta jest fakt, że dostępne będzie jedynie w Afryce Południowej i powstanie zaledwie 20 egzemplarzy.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: BMW M5

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje