Reklama

Lexus UX

Lexus w 2019 roku na rynek wprowadził UX 300e, czyli wersję elektryczną modelu, pierwszy w pełni elektryczny samochód marki.. /materiały prasowe
  • Marka:

  • Rozpoczęcie produkcji:

    2018

Urban Explorer – czyli Lexus UX – to kompaktowy crossover. Niedługo po wprowadzeniu na rynek stał się jednym z najpopularniejszych modeli marki i drugim najlepiej sprzedającym się Lexusem w Europie. 

Historia Lexusa UX

Już w 2016 roku Lexus planował wprowadzenie na rynek modelu UX, o czym świadczy opatentowanie nazwy właśnie w tamtym czasie. W 2017 roku oficjalnie zaprezentowano model w Genewie, a rok później trafił do produkcji.

W momencie debiutu Lexus UX był jednym z najnowocześniejszych pojazdów w swojej klasie. Warto jednak zauważyć, że prawdziwy przełom w historii modelu nastąpił w 2019 roku. 

Producent wprowadził wtedy na rynek Lexusa UX 300e, czyli wersję elektryczną modelu. To pierwszy w pełni elektryczny samochód japońskiej marki.

Lexus UX – generacje

W produkcji niezmiennie (od 2018 roku) wciąż znajduje się pierwsza generacja pojazdu. Lexus UX wyróżnia się wieloma innowacjami jak choćby fotelami wyprodukowane na bazie nici pajęczych. Warto odnotować też,że japońska firma zdecydowała się na zastąpienie lusterek kamerami, czy przyciemnianiem szyb regulowanym elektronicznie. 

W 2022 roku auto przeszło drobny face lifting. Zmianie uległa głównie konsola, jednak zmodyfikowano także zawieszenie. Producent wzmocnił je nieco, w celu większego usztywnienia. UX jest pojazdem, który wyróżnia się sportowym charakterem.

Lexus UX – dane techniczne

  • Lexus UX – pojemność silnika: 2 l; moc silnika: 173-184 KM; napęd: przedni lub na cztery koła; skrzynie biegów: bezstopniowa Direct Shift-CVT.
  • Lexus UX 300e – pojemność baterii: 54,3-72.8kWh;  napęd: przedni; skrzynie biegów: 1-biegowa automatyczna.

Lexus UX – opinie kierowców

Użytkownicy doceniają nowoczesne rozwiązania, które zwiększają komfort jazdy. Poza tym Lexus RX gwarantuje kierowcy i pasażerom najwyższy poziom bezpieczeństwa, za co odpowiada najnowsza wersja systemu Lexus Safety System Plus. O skuteczności neutralizacji zagrożeń świadczą najwyższe noty w recenzjach i testach bezpieczeństwa modelu, w tym 5 gwiazdek w teście Euro NCAP.

Wiadomości