Samochody elektryczne

Tesla ma duży problem. Wstrzymane dostawy popularnego modelu

Tesla Cybertruck, jeden z najbardziej wyczekiwanych aut ostatnich lat, boryka się z poważnymi problemami. Kilka miesięcy po rozpoczęciu dostaw okazuje się, że wielu kwestii nie udało się dopracować na czas. Klienci skarżą się na poważne usterki i boją się o swoje bezpieczeństwo. Sprawa jest poważna, bo producent wstrzymał dostawy.

Krótko po rynkowym debiucie Tesla Cybertruck, potężny elektryczny pick-up z Kalifornii, boryka się z poważnymi problemami. Część klientów, która po kilku latach oczekiwania odebrała swoje samochody, skarży się na usterki mające bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo. 

Reklama

Tesla Cybertruck ma problem. Klienci wskazują poważne usterki

Z wpisów na platformie X (wcześniej Twitter) wynika, że problem dotyczy pedału przyspieszenia. Jako przyczyny usterki wskazuje się osłonę oraz gumę na samym pedale gazu. Pojedyncze przypadki wskazują także na usterkę modułu przy kolumnie kierownicy.

Klienci muszą poczekać. Dostawy zostały wstrzymane

Podobno producent z Kalifornii pracuje już nad rozwiązaniem problemu. Jednakże, sprawa musi być naprawdę poważna, bowiem dostawy samochodów zostały na tę chwilę wstrzymane. Co więcej, jeśli okaże się, że problem występował już wcześniej, masa aut wróci do punktów serwisowych celem usunięcia usterek.

Tesla Cybertruck. Co to za samochód?

Tesla Cybertruck to duży pickup o futurystycznej stylizacji. Samochód ma 568,3 cm długości, 179 cm wysokości i 241 cm szerokości z rozłożonymi lusterkami (220 cm - po złożeniu). Elektryczny pick-up występuje w dwóch wersjach z napędem na cztery koła (w tym topowej Cyberbeast). Na 2025 rok zapowiedziano premierę wersji tylnonapędowej.

Obecnie oferowany bazowy wariant z napędem na cztery koła dysponuje mocą 600 KM i rozpędza się od 0 do 100 km/h w nieco ponad 4 sekundy. Maksymalna prędkość jest z kolei ograniczona 180 km/h, a deklarowany przez producenta zasięg na jednym ładowaniu wynosi ok. 550 km. Topowa odmiana jest napędzana przez silniki o łącznej mocy 845 KM i rozpędza się do 100 km/h w prawie 2,5 sekundy. W tej odmianie prędkość maksymalna jest ograniczona do 209 km/h, a szacunkowy zasięg wynosi 515 km.

Ile kosztuje Tesla Cybertruck?

W Stanach Zjednoczonych ceny modelu Cybertruck będą zaczynać się od 60 990 dolarów (ok. 240 tys. zł) - tyle w 2025 roku będzie kosztować bazowa wersja z napędem na tył. To znacznie więcej niż pierwotnie zakładano, gdyż jeszcze w 2019 roku mówiło się o cenie rzędu 40 tys. dolarów. Dostępna obecnie wersja z napędem na cztery koła kosztuje od 79 990 dolarów (ok. 320 tys. zł), a topowy wariant Cyberbeast kosztuje od 99 990 dolarów (ok. 400 tys. zł).

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tesla | Tesla Cybertruck
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy