Polskie drogi

Pijani rowerzyści przewrócili się na auto. I "wkopali" kierowcę!

Dwoje nierozważnych rowerzystów doprowadziło do niebezpiecznej sytuacji z udziałem samochodu. Choć jego kierowca tu nie zawinił, to i tak będzie miał poważne kłopoty.

Do zdarzenia doszło 9 stycznia w godzinach popołudniowych przy trudnych warunkach drogowych oraz opadach śniegu. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, iż dwoje rowerzystów, mężczyzna i kobieta, z nieustalonych przyczyn przewróciło się na przejeżdżającego Volkswagena Polo. Za kierownicą pojazdu siedział 28-letni mieszkaniec Puław.

41-letniemu mężczyźnie i 40-letniej kobiecie z gm. Kazimierz Dolny została udzielona pomoc medyczna, na szczęście poza ogólnymi potłuczeniami nie doznali obrażeń ciała. Jak się okazało podczas badania trzeźwości, mężczyzna miał 2,8 promila, zaś kobieta 2 promile alkoholu w organizmie. Jak tłumaczyli policjantom wracali z zakrapianych imienin i chcieli dotrzeć do domu. 

Reklama

Z kolei po sprawdzeniu kierującego okazało się co prawda, że jest on trzeźwy, ale nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami. Utracił je w przeszłości i ciąży na nim zakaz prowadzenia pojazdów do 2021 roku. Za jego złamanie stanie przed sądem i grozić mu będzie kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja/Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy