Jazda (bez)alkoholowa

Skrajna nieodpowiedzialność kierowcy BMW. Pijany wiózł 5-letnią córeczkę

Szybka reakcja pszczyńskich policjantów udaremniła dalszą jazdę pijanemu kierowcy BMW. Nieodpowiedzialny mężczyzna wybrał się w trasę wraz ze swoją córeczką, mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

 

Policjanci z pszczyńskiej drogówki zwrócili uwagę na pojazd marki BMW, który przy intensywnych opadach deszczu poruszał się bez włączonych świateł mijania. Po zatrzymaniu samochodu do kontroli, z jego wnętrza wydobył się intensywny zapach alkoholu. Sam kierowca wypowiadał się natomiast bełkotliwie i miał wyraźne problemy z utrzymaniem równowagi.

Przypuszczenia mundurowych, że 31-latek jest nietrzeźwy, potwierdziło badanie alkomatem, które wykazało w organizmie mężczyzny ponad 3 promile. To jednak nie wszystko. W samochodzie znajdowała się także 5-letnia córka pijanego. Dziecko było przewożone bez wymaganego fotelika ochronnego, a nawet pasów bezpieczeństwa.

Reklama

Kierowcy grozi nawet 5 lat więzienia

Poza odpowiedzialnością za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, przewożenie dziecka bez fotelika i prowadzenie pojazdu bez włączonych świateł, mężczyźnie grozi także kara za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za to ostatnie przewinienie, kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia.

Policja zwraca uwagę, że tak skrajna nieodpowiedzialność mogła zakończyć się tragicznie. Funkcjonariusze przypominają także, że to to od nas samych zależy bezpieczeństwo wielu osób na drodze. Bardzo ważny jest również brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania. 

Pomagajmy Ukrainie - ty też możesz pomóc

***

INTERIA.PL/Policja
Dowiedz się więcej na temat: pijany kierowca | policja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy