Reklama

Polak ex aequo z Czechem

Francuz Sebastien Loeb (Citroen C4) wygrał w niedzielę w Faro samochodowy Rajd Portugalii odnosząc 51. zwycięstwo w rajdowych mistrzostwach świata.

W kategorii juniorów (JWRC) triumfował Michał Kościuszko (Suzuki Swift S1600).

Francuski kierowca wyprzedził Fina Mikko Hirvonena (Ford Focus) i partnera z zespołu Citroena - Hiszpana Dani'ego Sordo. Michał Kościuszko zajął w generalnej klasyfikacji wysokie, 13. miejsce.

Loeb, który wygrał wszystkie cztery rozegrane w tym roku rajdy, prowadzi zdecydowanie w MŚ kierowców. Kościuszko został po portugalskiej eliminacji liderem klasyfikacji MŚ juniorów, ex aequo z Czechem Martinem Prokopem.

Bardzo się cieszę z tej wygranej. Prowadziliśmy praktycznie od samego początku aż do mety. Dzięki temu liderujemy w klasyfikacji ogólnej ex aequo z Martinem Prokopem i zbliża to nas do końcowego sukcesu w cyklu JWRC - powiedział Michał Kościuszko.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy