Reklama

McLaren i Williams gotowe do testów

Ekipy McLarena i Williamsa rozpoczną przyszłoroczny cykl testów bolidami z roku bieżącego, gdyż nowe pojazdy są jeszcze w trakcie projektowania. Wykorzystywane w minionym sezonie samochody zostaną lekko zmodyfikowane i dostosowane do nowych regulacji. Zespół McLarena pierwsze próby testowe zaplanował już na pierwszy tydzień stycznia, natomiast team Franka Williamsa niedługo po tym pojawi się na torze w Barcelonie, gdzie odbędą się jazdy sprawdzonego bolidu FW23 z nowym silnikiem BMW i nową skrzynią biegów.

Tegoroczna wersja McLarena-Mercedes oznaczona symbolem MP4-16 zostanie w testach po raz pierwszy wyposażona w opony Michelin. Testowy pojazd nazwano MP4-16B i będzie się on różnił od poprzedniej wersji głównie konstrukcją tylnej części nadwozia. Do dyspozycji zespołu przygotowano dwa takie pojazdy. Przyszłoroczna wersja bolidu McLarena - MP4-17 zostanie dostarczona do testów w późniejszym okresie.

Reklama

Williams swój cykl testów rozpocznie na lekko zmodernizowanej wersji tegorocznego pojazdu FW23, wyposażonego w zupełnie nowy silnik BMW i skrzynię biegów. FW24 ma być gotowy do końca stycznia.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: BMW | pojazdy | cykl | williams | McLaren

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje