Reklama

Mały, ale dużo może...

Póki co nic nie wskazuje na to, by nowe twingo odniosło równie duży sukces co jego poprzednik, ale Francuzi nie próżnują. W salonach - na razie we Francji - z początkiem września pojawi się najmocniejsza wersja tego sympatycznego autka - twingo RS.

Samochód wyposażony jest w szesnastozaworowy silnik o pojemności 1,6 l rozwijający 133 KM (przy 6750 obr./min). Jednostka rozwija moment obrotowy 160 Nm (przy 4400 obr./min), dzięki czemu twingo RS przyspiesza do setki w 8,7 sekundy.

Prędkość maksymalna to 201 km/h. Średnie zużycie paliwa, przynajmniej wg producenta, wynosić ma mniej, niż 7 litrów na 100 km.

W porównaniu do "cywilnego" twingo, RS otrzymał agresywniejszą stylizację. Samochód ma szersze zderzaki, pojawiły się nakładki na progi i tylny spoiler. We Francji samochód wyposażony będzie w 16 calowe felgi ze stopów lekkich (rozmiar opon 195/40) - w opcji (wersja Cup) znajdą się również obręcze 17 calowe. Za dopłatą - od 45 do 150 euro - samochód można też okleić w specjalnie dedykowane do tego modelu grafiki. Ceny auta we Francji zaczynają się od 15,601 euro.

Dla mniej wymagających Francuzi przygotowali też, nieco mniej zadziorne, twingo GT wyposażone w doładowany silnik 1,2 l TCE o mocy 100 KM.

Oceń swojego renaulta. Kliknij TUTAJ.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: W.E. | francuzi | silnik | Wyposażony

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy