Volkswagen Sharan
Sharan to rodzinny van należący do użytkowych aut klasy średniej. Jest popularny wśród użytkowników poszukujących przestronnych samochodów do jazdy miejskiej. Sharan występuje w wersji 5-, 6- oraz 7-osobowej.Volkswagen Sharan - najważniejsze informacje
-
Marka:
-
Rozpoczęcie produkcji:
1995
-
Zakończenie produkcji:
2022
Sharan to rodzinny van należący do użytkowych aut klasy średniej. Jest popularny wśród użytkowników poszukujących przestronnych samochodów do jazdy miejskiej. Sharan występuje w wersji 5-, 6- oraz 7-osobowej.
Historia Volkswagena Sharana
Sharan zadebiutował w ofercie Volkswagena w 1995 roku. Pięciodrzwiowy van niemieckiego koncernu motoryzacyjnego powstał przy współpracy z Ford Motor Company. Był jednym z bliźniaczych modeli oferowanych w grupie przestronnych vanów. Podobne do Sharana są Seat Alhambra oraz Ford Galaxy.
Volkswagen Sharan – generacje
W latach produkcji Sharana, czyli od 1995 do 2022 roku w sprzedaży pojawiły się dwie generacje tego samochodu. Pierwsza generacja była oferowana aż przez 15 lat. Przez ten okres producent wykonał jeden gruntowny lifting, obejmujący wymianę reflektorów, atrapy chłodnicy oraz zderzaka. Sharan I sprzedawano w aż 11 opcjach wyposażenia, m.in.: Freestyle, Pacific, United oraz Cruise.
Druga generacja pojawiła się w 2010 roku. Auto zyskało bardziej nowoczesną linię nadwozia oraz wyposażenie zgodne z ówczesnymi standardami motoryzacji. Już podstawowe wersje miały montowane systemy ABS i ESP z EDS, 7 poduszek powietrznych, elektryczne sterowanie szyb, podgrzewanie oraz elektryczne sterowanie lusterek, a także trzystrefową klimatyzację automatyczną.
Volkswagen Sharan – dane techniczne
W Sharanach były montowane zarówno silniki benzynowe, jak i jednostki wysokoprężne. Wśród benzynowych można wybrać silniki o pojemności 1.4 oraz 2 l i mocy od 150 do 220 KM. Z kolei diesle są sprzedawane w pojemnościach 1.6 oraz 2 l i mocy od 116 do 184 KM.
Silniki są sterowane dwoma rodzajami skrzyń biegów – 5-biegową manualną i 4-biegową automatyczną.
Volkswagen Sharan – opinie kierowców
Sharan jest doceniany za swoje przestronne wnętrze. Tylna kanapa jest wygodnym miejscem podróży nawet dla wysokich pasażerów. Co więcej, dzięki zamontowaniu przesuwanych z obu stron tylnych drzwi łatwo się do niego wsiada i z niego wysiada.
Plusem jest także jakość wykończenia kokpitu. Zastosowane materiały są wytrzymałe i nawet w starszych samochodach nadal prezentują się dobrze.
Modele Sharan z silnikami benzynowymi często ulegają różnym usterkom. Za to diesle są wytrzymałe i ich użytkownicy nie zgłaszają większych problemów.
Volkswagen Sharan - Wiadomości
-
Jechał 110 km/h po autostradzie z przyczepką na jednym kole. Mamy wideo
Wtorek, 15 marca 2022 (11:05)W węgierskich mediach pojawiło się nagranie dotyczące Volkswagena Sharana, który zbyt szybko jechało autostradą z podpiętą przyczepką. Może nie było by w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie... -
Volkswagen Sharan 2.0 TDI 184 DSG Highline – test
Czwartek, 26 stycznia 2017 (16:00)Nie jest najpiękniejszym autem na rynku, do tego naprawdę sporo kosztuje, ale dla ceniących funkcjonalność Sharan to prawie ideał. -
Unowocześniony Volkswagen Sharan
Środa, 18 lutego 2015 (11:14)Volkswagen Sharan ma już pięć lat. Nic więc dziwnego, że niemiecki koncern zdecydował się na przeprowadzenie liftingu. Zmiany nie są jednak stylistyczne są jednak minimalne, znacznie... -
Volkswagen prezentuje Sharana po liftingu
Środa, 18 lutego 2015 (10:54)Garść drobnych zmian, nowe silniki i multimedia w rodzinnym minivanie. -
Używany Volkswagen Sharan (1995-2010)
Środa, 23 lipca 2014 (16:00)„Trojaczki” w postaci Volkswagena, Forda i Seata miały słaby start. Początkowe auta są awaryjne, a te zmodernizowane – drogie. -
12 przyszłych hitów rynku wtórnego
Poniedziałek, 28 kwietnia 2014 (16:30)Przedstawiamy samochody, które dziś dopiero wchodzą na rynek wtórny, ale za kilka lat mogą nim wręcz zawładnąć. Kup dziś – niewiele stracisz! -
Seat, a może Volkswagen lub Ford?
Środa, 10 sierpnia 2011 (14:30)Seat Alhambra, a może Volkswagen Sharan lub Ford Galaxy? W tym przypadku to bez znaczenia. Wszystkie mają identyczną konstrukcję, różnią się detalami.