Rolls-Royce Cullinan

Cullinan to pierwszy w historii luksusowej, brytyjskiej marki, SUV. Gdy wszedł do sprzedaży w Polsce w 2018 r., był najdroższym tego typu samochodem sprzedawanym w naszym kraju.Oficjalne fotografie oraz dane techniczne zostały opublikowane w maju 2018 roku. Nazwa modelu odnosi się do największego znalezionego przez człowieka diamentu.
Rolls-Royce Cullinan - najważniejsze informacje
Rolls-Royce Cullinan - nazwa modelu odnosi się do największego znalezionego przez człowieka diamentu. /materiały prasowe

Rolls-Royce Cullinan - najważniejsze informacje

Cullinan to pierwszy w historii luksusowej, brytyjskiej marki, SUV. Gdy wszedł do sprzedaży w Polsce w 2018 r., był najdroższym tego typu samochodem sprzedawanym w naszym kraju.

Oficjalne fotografie oraz dane techniczne zostały opublikowane w maju 2018 roku. Nazwa modelu odnosi się do największego znalezionego przez człowieka diamentu.

Rolls-Royce Cullinan – generacje

Generacja pierwsza (2018-nadal) wyglądem przypominała Phantoma ósmej generacji. Ma masywny przód, chromowaną atrapę chłodnicy oraz klapę bagażnika z wyraźnym stopniem. Tylne drzwi otwierały się „pod wiatr”.

Rolls-Royce Cullinan – dane techniczne 

  • Typ nadwozia: SUV,
  • Silnik: 12V/turbo benzynowy,
  • Moc silnika: 571 KM (600 KM w wersji Black Bagde),
  • Napęd: AWD/4x4,
  • Skrzynia biegów: ośmiobiegowa/automatyczna,

Rolls-Royce Cullinan – opinie kierowców

Cullinan został doceniony za luksusowe wnętrze, wykonane z materiałów wysokiej jakości oraz wrażenie doskonale „płynącej” jazdy.

Rolls-Royce Cullinan - Wiadomości