Mercedes EQS

Mercedes EQS jest kolejnym z rodziny „elektryków” produkowanych przez niemiecki koncern. To najbardziej luksusowy pojazd oferowany w tej serii.
Mercedes EQS - najważniejsze informacje
Mercedes EQS to samochód należący do produkowanej od lat przez Mercedesa S Klasy, ale w wydaniu elektrycznym. /materiały prasowe

Mercedes EQS - najważniejsze informacje

Mercedes EQS jest kolejnym z rodziny „elektryków” produkowanych przez niemiecki koncern. To najbardziej luksusowy pojazd oferowany w tej serii.

Historia Mercedesa EQS

EQS został zaprezentowany w kwietniu 2021 roku. Jest to samochód należący do produkowanej od lat przez Mercedesa S Klasy, ale w wydaniu elektrycznym. Auto jest sprzedawane w 3 wersjach wyposażenia.

Mercedes EQS – dane techniczne

Mercedes EQS jest oferowany z sześcioma różnymi silnikami. Jednostki różnią się między sobą mocą oraz momentem obrotowym. Dostępne są wersje:
  • EQS 350 – o mocy 292 KM, maksymalnym momencie obrotowym 565 Nm;

  • ​​EQS 450+ – o mocy 333 KM, maksymalnym momencie obrotowym 568 Nm;

  • EQS 450 4Matic – o mocy 360 KM, maksymalnym momencie obrotowym 800 Nm;

  • EQS 500 4Matic – o mocy 523 KM, maksymalnym momencie obrotowym 855 Nm;

  • EQS 53 4Matic+ – o mocy 658 KM, maksymalnym momencie obrotowym 950 Nm.

Mercedes EQS – opinie kierowców

Największą zaletą tego modelu jest duża bateria o pojemności 107,8 kWh. Zapewnia ona zasięg nawet do 750 km. Czyni to Mercedesa jedną z najlepszych na rynku propozycji pod względem dystansu możliwego do pokonania. Dodatkowo EQS może być ładowany z mocą 200 kW, dzięki czemu uzupełnienie akumulatora zajmuje jedynie 30 minut.

Jazda EQS jest bardzo płynna, ponieważ wszelkie nierówności reguluje pneumatyczne zawieszenie. Wnętrze wyposażono luksusowo. Pakiet cyfrowy obsługiwany przez duży wyświetlacz steruje wszystkimi najważniejszymi funkcjami. Do tego oprogramowanie jest aktualizowane zdalnie.

Poza wieloma udogodnieniami kierowcy mogą też korzystać z fotela z funkcją masażu.

Mercedes EQS - Wiadomości