Lexus RC

Lexus RC to kompaktowy samochód luksusowy. Za sprawą nadwozia coupé widoczny jest wyraźnie sportowy charakter pojazdu. RC oznacza w tym przypadku Radical Coupe.
Lexus RC - najważniejsze informacje
Lexusa RC wyróżnia agresywne nadwozie i mocny silnik. /materiały prasowe

Lexus RC - najważniejsze informacje

  • Marka:

  • Rozpoczęcie produkcji:

    2014

Lexus RC to kompaktowy samochód luksusowy. Za sprawą nadwozia coupé widoczny jest wyraźnie sportowy charakter pojazdu. RC oznacza w tym przypadku Radical Coupe.

Historia Lexusa RC

Lexus RC został zaprezentowany w 2013 roku w Tokio. Podobnie jak Lexus LC jest inspirowany modelem koncepcyjnym LF-LC. 

Wprowadzony do produkcji w 2014 roku Lexus RC bazuje na platformach Lexusa IS i Lexusa GS. Stylistycznie nawiązuje nieco do Lexusa LC.

Początkowo Lexus RC był dostępny w 3 wersjach silnikowych. Z czasem uzupełniono ofertę o kolejną jednostkę benzynową i elektryczną, wprowadzając na rynek wariant hybrydowy. 

W 2014 pojawiła się też wersja RC o podwyższonych osiągach, ze zdecydowanie mocniejszym silnikiem. Samochód nazwano Lexusem RC F. Auto osiągnęło sukces w wielu wyścigach rajdowych.

Lexus RC – generacje

Jak na razie, od 2014 roku, doczekaliśmy się tylko jednej generacji Lexusa RC. Odmiennymi parametrami, a także dosyć wyraźnie zmienioną stylistyką charakteryzuje się Lexus RC F. Wyróżnia go agresywne nadwozie, a także silnik o pojemności aż 5 litrów. 

Położenie foteli i cały układ kabiny przyjmują tam bardziej sportowy charakter. Usportowiona wersja występuje tylko w wariancie z silnikiem benzynowym.

Lexus RC – dane techniczne

  • Lexus RC – pojemność silnika: 2.0 – 3.5 l ; moc silnik: 260 – 311 KM ; napęd: tylny ; skrzynie biegów: 8-biegowa automatyczna. 
  • Lexus RC-F – pojemność silnika: 5.0 l ; moc silnika: 460 Km ; napęd tylny; skrzynie biegów: 8-biegowa automatyczna.

Lexus RC – opinie kierowców

Lexus RC spotkał się z pozytywnym odbiorem rynku. Wysoko ceniony jest ponadprzeciętnie wydajny silnik. Sukces sprzedażowy odniósł model Lexus RC-F. W tym przypadku kierowcy wskazują również na interesujące rozwiązania technologiczne i estetyczne, jak spojler, który wysuwa się wraz ze zwiększaniem prędkości oraz wsuwa się, gdy samochód zwalnia. 

Wysokie oceny zbiera też zawieszenie, umożliwiające utrzymanie pożądanej sztywności.

Lexus RC - Wiadomości