BMW X7

BMW X7 jest luksusowym SUV-em. Jednocześnie to największy samochód z tej linii, produkowany przez Bayerische Motoren Werke. Został wypuszczony do sprzedaży jako odpowiedź BMW na konkurencyjne auta takie jak Mercedes GLS czy Range Rover.
BMW X7 - najważniejsze informacje
BMW X7 jest autem luksusowym. Uwagę zwraca bogate wyposażenie i dopracowane w każdym detalu elementy. /materiały prasowe

BMW X7 - najważniejsze informacje

  • Marka:

  • Rozpoczęcie produkcji:

    2018

BMW X7 jest luksusowym SUV-em. Jednocześnie to największy samochód z tej linii, produkowany przez Bayerische Motoren Werke. Został wypuszczony do sprzedaży jako odpowiedź BMW na konkurencyjne auta takie jak Mercedes GLS czy Range Rover.

Historia BMW X7

BMW X7 miało swoją premierę w 2018 roku. Auto wyróżnia się dużym grillem, z którym kontrastują wąskie klosze reflektorów. BMW X7, jak przystało na samochód luksusowy, jest oferowane z bardzo bogatym wyposażeniem. Wnętrze ma czterostrefową klimatyzację, skórzaną tapicerkę, dach panoramiczny, system audio oraz system rozrywki dla pasażerów siedzących z tyłu.

BMW X7 nie ma swojego poprzednika. Należy do segmentu F, czyli najmasywniejszych i najbardziej luksusowych samochodów sportowo-użytkowych. Jest przystosowany do przewozu od 5 do 7 osób.

Producent określa X7 jako samochód SAV. Jest to wariacja na temat powszechnie używanego terminu SUV. Wprowadzona litera A ma być skrótem od terminu „activity”.

BMW X7 – generacje

BMW X7 jest produkowane nieprzerwanie od 2018 roku do dziś. W tym czasie powstała tylko jedna generacja tych samochodów. Producent proponuje auto w trzech wersjach wyposażenia:
  • Essence;
  • Balance;
  • Signature.

W kwietniu 2022 roku auto przeszło lifting. BMW zaproponowało nowy kształt lamp oraz większe wloty powietrza na masce.

BMW X7 – dane techniczne

BMW X7 jest wyposażone w 6-cylindrowe silniki benzynowe i diesle. Dostępne są wersje:
  • xDrive40i benzyna o mocy 340 KM;
  • xDrive30d diesel o mocy 260 KM;
  • M50d o mocy 400 KM.

Niezależnie od typu silnika jest on sterowany 8-biegową skrzynią Steptronic. Napęd przenosi się na cztery koła za pomocą systemu xDrive.

BMW X7 jest też sprzedawane w wersji M Performance. Klienci decydujący się na tę opcję mogą wybrać bogatsze wyposażenie, konfigurując auto.

BMW X7 – opinie kierowców

BMW X7 jest autem luksusowym. Uwagę zwraca jego bogate wyposażenie i dopracowane w każdym detalu elementy. Klienci chwalą sobie płynne elektroniczne sterowanie fotelami.

Auto, ze względu na jego rozmiary, dużo lepiej prowadzi się w trasie niż po mieście. Wykonywanie manewrów oraz parkowanie ułatwia system kamer, a także przejrzysty, zamontowany wewnątrz wyświetlacz.

Mankamentem tego modelu jest przechylanie się nadwozia w trakcie szybkiego pokonywania zakrętów. Tego wrażenia nie eliminuje nawet przełączenie się na tryb sport. Przy wyższych prędkościach samochód ma wysokie spalanie. Najbardziej ekonomiczny jest w trakcie płynnej jazdy z w miarę stałą prędkością.

BMW X7 - Wiadomości

BMW X7 - Zdjęcia