Reklama

Robert Kubica jest pewien pozostania w F1

Robert Kubica jest pewien, że mimo wycofania się jego zespołu BMW-Sauber z rywalizacji w mistrzostwach świata, w przyszłym sezonie będzie występował w Formule 1.

- Myślę, że jest kilka możliwości, ale teraz wszyscy byli na urlopach i dopiero teraz rozpoczniemy rozmowy. Jestem przekonany, że będę jeździł w Formule 1 w przyszłym sezonie. Oczywiście trudno powiedzieć, które samochody będą najlepsze, ale mam nadzieję, że będę się liczył w rywalizacji - powiedział Kubica przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Europy w Walencji.

Reklama

Podobnego zdania jest drugi kierowca BMW-Sauber Nick Heidfeld, który przyznał nawet, że prowadzi już zaawansowane rozmowy z potencjalnymi pracodawcami, ale na ujawnienie szczegółów jest jeszcze za wcześnie.

Na początku sierpnia BMW ogłosiło, że wycofuje się z Formuły 1. Na zwolnione miejsce zgłosiło się kilku chętnych, ale Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA) nie podjęła jeszcze decyzji komu je przyznać. Jednym z kandydatów jest ...BMW Sauber F1 Petera Saubera, który miał 20 procent akcji w dotychczasowym zespole.

Tymczasem szef BMW-Sauber Mario Theissen poinformował w czwartek, że są kandydaci do przejęcia teamu. Niemiec ma nadzieję, że w przypadku powodzenia negocjacji FIA pozwoli zespołowi pozostać w Formule 1.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje