Luksusowy minivan Lexusa? To możliwe!

Wygląda na to, że Lexus zapatrzył się na Mercedesa, który ma w swojej ofercie luksusowe pojazdy bazujące na samochodach użytkowych. Japońskie media donoszą, że w ofercie marki może pojawić się wkrótce pierwszy minivan!

Na pierwszy rzut oka wydaje się to dziwne, bowiem sprzedaż pojazdów tego segmentu dramatycznie spada. Z danych branżowego serwisu Focus2Move wynika, że w całym 2018 roku na świecie zarejestrowano nieco ponad 6,022 mln nowych aut tego typu. Dla porównania, jeszcze w 2016 roku, rynek wchłonął 7,056 mln takich samochodów.

Auto ma być jednak odpowiedzią na potrzeby japońskich nabywców. Dealerzy na rodzimym rynku domagają się ponoć od producenta reprezentacyjnego pojazdu, który - dzięki swojej kubaturze - dawałby możliwość pracy zdalnej i z powodzeniem mógł pełnić funkcję mobilnego biura.

Reklama

Budową auta miałaby się zająć fabryka Toyoty w japońskim Inabe, gdzie powstają aktualnie trzy minivany japońskiej marki: Alphard, Vellfire, oraz Hiace. Tempo prac (japońska gazeta Chubu Keizai Shimbun twierdzi, że auto pojawi się w ofercie już w przyszłym roku) sugeruje, że minivan Lexusa będzie po prostu "uprestiżowioną" odmianą jednego z tych pojazdów. Na tym etapie trudno stwierdzić czy auto, które mogłoby stawać w szranki chociażby z klasą V Mercedesa, trafić może również do USA i na Stary Kontynent.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama