Książe Henryk, jego jacht i Mitsubishi Pajero!

Tajemnicą poliszynela jest, że duński książę Henryk w chwilach wolnych od dworskich obowiązków oddaje się swojej największej pasji jaką jest żeglarstwo. Od ponad trzydziestu lat uczestniczy również w wielu zawodach międzynarodowych i krajowych. Co prawda jego zaangażowanie nie zawsze przejawia się w ilości zdobytych nagród, ale książęcy zapał w nieustannym propagowaniu zalet tego sportu nie słabnie. Książe Henryk jest honorowym prezydentem Duńskiego Klubu Jachtowego, a także członkiem honorowym wielu klubów tego typu na całym świecie.

Miłość księcia Henryka do jachtów rozpoczęła się w dniu jego ślubu, kiedy to młoda para dostała w prezencie pierwszy, dwutonowy jacht o dumnej nazwie Dragon. Od tej pory książę nieustannie pływa w tej klasie jachtów odnosząc również sukcesy na polu sportowym (Mistrzostwa Europy w Helsinkach, czy Regaty Królewskie w Cannes).

Reklama

Z tym pasjonującym sportem wiążą się jednak spore wymagania chociażby w dziedzinie transportu. Jacht często musi być przewożony na kolejne zawody i wracać do macierzystego portu pomiędzy nimi. Książę Henryk potrzebuje więc solidnego pojazdu ? nie tylko by wozić rodzinę i przyjaciół ? ale przede wszystkim takiego, które byłoby w stanie holować przyczepę z jego ulubionym, dwutonowym jachtem.

Dlatego też jego książęca mość zdecydował się ostatnio zamienić poprzednie auto na nowego, pięciodrzwiowego off-roadera Mitsubishi Grand Pajero 3.5 V6 GDI. Od tej pory jego Pajero z rejestracją CROWN 6 stało się członkiem królewskiej floty samochodów.

Mitsubishi Pajero księcia Henryka wyposażone jest w system nawigacji GPS, informujący jak dojechać do wyznaczonego celu, a także wiele innych nowinek technicznych umożliwiających komfortowe i bezpieczne podróżowanie.

Książe Henryk używa swojego Mitsubishi Pajero również podczas polowań. Zalety swojego samochodu wykorzystuje także w rajdach terenowych dla amatorów.

Mitsubishi Pajero to samochód dający olbrzymie możliwości, ale będący jednocześnie sporym wyzwaniem dla kierowcy. Dlatego książę wraz z dwoma swoimi kierowcami odbył krótki trening jazdy w terenie, który pozwolił mu w pełni docenić walory Mitsubishi Pajero i lepiej poznać jak używać tego komfortowego off-roadera!

Dowiedz się więcej na temat: ksiażę | książę | książe | mitsubishi | jacht | Mitsubishi Pajero

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje