Auto krzyczy TRIP A. Co znaczy taki komunikat?

Komunikaty na desce rozdzielczej w samochodzie pełnią rolę podobną do znaków drogowych. Mają za zadanie informować i ostrzegać kierowcę, aby zapewnić bezpieczeństwo podczas jazdy. Niektóre z nich mogą wywoływać jednak pewny niepokój. Co to oznacza, gdy auto wyświetla komunikat TRIP A? Odpowiedź jest bardzo prosta.

Komunikaty i kontrolki w samochodzie stanowią bardzo ważną funkcję. Przekazują istotne informacje dotyczące stanu technicznego auta, parametrów podróży lub koniecznej interwencji. Wśród nich jest funkcja TRIP A. Jej pojawienie się na desce rozdzielczej może być niezrozumiałe dla wielu kierowców. Co oznacza ten komunikat?

Auto krzyczy TRIP A. Ważny komunikat?

TRIP A to funkcja licznika podróży w samochodach, która śledzi określone parametry podczas konkretnej trasy lub okresu użytkowania. Najważniejsze informacje, które można znaleźć pod TRIP A, to:

Reklama
  • dystans pokonany przez pojazd podczas danej trasy,
  • zużycie paliwa w trakcie podróży lub w określonym czasie,
  • czas podróży.

Gdy TRIP A pojawia się nagle na desce rozdzielczej, nie jest to sygnał alarmowy, który powinien zaniepokoić kierowcę. Jego zadaniem jest informowanie o parametrach podróży oraz użytkowaniu auta. Dzięki temu można śledzić efektywność jazdy pod względem zużycia paliwa, a także monitorować liczbę przejechanych kilometrów.

Jest jeszcze TRIP B. Co oznacza?

Funkcja TRIP B jest podobna do TRIP A i stanowi część licznika podróży, umożliwiając śledzenie różnych parametrów. Dzięki funkcji TRIP B można śledzić pokonany dystans, zużycie paliwa oraz czas podróży, ale niezależnie od TRIP A. Informacje w niej zawarte przydają się na przykład, jeżeli zależy nam na sprawdzeniu spalania oraz średniej prędkość na trasie, nie tracąc przy tym danych na temat całkowitego zużycia paliwa w dłuższym przedziale czasu.

Zobacz także:

Wilgoć w aucie? Czas na generalne porządki

Zamarznięty letni płyn do spryskiwaczy. Co może się stać i co robić?

Parujące szyby w aucie? Tego triku na pewno nie znasz

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: samochody
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy