Reklama

Nowy weekend

Fiat palio weekend, czyli siena w wersji kombi, pojawił się w Polsce już parę lat temu. Jest to samochód, który przy stosunkowo skromnych gabarytach zewnętrznych oferuje całkiem przestronne wnętrze. Auto stworzone zostało do pełnienia roli codziennego przewoźnika i z funkcji tej wywiązuje się w miarę dobrze. Przyszedł jednak czas na jego modernizację. Już 10 stycznia w Warszawie odbędzie się uroczysta premiera nowej wersji tego auta.

Nowy fiat palio weekend produkowany będzie w Tychach. Z linii montażowej tamtejszych zakładów Fiata Auto Poland znika zaś siena, czyli czterodrzwiowa odmiana "światowego" fiata. Jej produkcja przeniesiona została do Turcji, skąd eksportowana będzie na inne rynki (także polski). Także "nasz" weekend sprzedawany będzie nie tylko w Polsce, ale i na kilku innych europejskich rynkach.

Przypomnijmy, że rodzina Palio (hatchback, sedan, kombi i pick up) obecna jest na czterech kontynentach a 80 procent całkowitej produkcji "modelu 178" pochodzi z Brazylii. Rok temu tamtejsza fabryka rozpoczęła produkcję zmodernizowanego fiata palio weekend (na zdjęciu). Czy polska wersja będzie podobna? O tym przekonamy się już 10 stycznia.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: auto | fiat

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje