Reklama

Cordoba 2003!

Seat opublikował pierwsze zdjęcia nowej cordoby. Podobnie jak ibiza nowa cordoba zaprojektowana została przez na płycie podłogowej wykorzystywanej w VW Polo i Skodzie Fabii. I jak nowa ibiza posiada wiele sportowych cech i stylistycznych trendów zapożyczonych z koncepcyjnych modeli Salsa i Tango. Mocną stroną nowej cordoby będzie jej zawieszenie. Specjalnie opracowany system "Agile Chassis" współpracuje z komputerem i odpowiednio dopasowuje sztywność zawieszenia i siłę wspomagania kierownicy aby zagwarantować jak najlepsze prowadzenie pojazdu, co z kolei wpływa na poprawę bezpieczeństwa.

Nowa cordoba, identycznie jak ibiza dysponować będzie gamą sześciu silników. Ciekawie zapowiada się 130-konna jednostka wysokoprężna TDi o pojemności 1,9 litra, która będzie montowana z sześciostopniową skrzynią biegów. Poza tą jednostką w ofercie znajdą się też dwa inne silniki wysokoprężne: 1,9 SDi o mocy 64 KM oraz 1,9 TDi o mocy 100 KM.

Wśród napędów benzynowych znajdą się trzycylindrowy aluminiowy silnik 1,2 uzyskujący 64 KM, 75-konna jednostka 1,4 dostępna z manualną i automatyczną skrzynią biegów oraz 1,4-litrowy silnik o mocy 100 KM.

Nowy seat cordoba w porównaniu do swojego poprzednika nieco urósł. Rozstaw osi zwiększył się o 17 mm, a rozstaw kół o 58 mm co gwarantuje bezpieczną i stabilną jazdę. Powiększyło się też wnętrze auta, a przestrzeń bagażnika dysponuje dodatkowymi 30 litrami pojemności. Cordoba 2003 znajdzie się w sprzedaży na wiosnę przyszłego roku, a oficjalnie zadebiutuje już podczas salonu samochodowego w Paryżu na przełomie września i października br.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ibiza | Seat

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy