Reklama

BMW seria 2 Active Tourer

Druga generacja BMW serii 2 Active Tourer jest produkowana od 2021 roku /materiały prasowe
  • Marka:

  • Rozpoczęcie produkcji:

    2013

BMW serii 2 Active Tourer to pierwszy w historii niemieckiego koncernu minivan klasy kompaktowej. W tym pojeździe zastosowano również nietypowy dla producenta napęd na przednią oś. 

BMW reklamuje Active Tourera jako auto miejskie. Premiera tego modelu miała być odpowiedzią na linię Countryman sprzedawaną przez MINI.

Historia BMW 2 Active Tourer

Po raz pierwszy zaprezentowano BMW 2 Active Tourer w 2014 roku w Genewie. W pierwszych miesiącach samochód był sprzedawany w wersjach z silnikami 218i, 225i i 218d. Z czasem BMW zaproponowało też jednostki napędowe 220d oraz 220i.

W listopadzie 2014 roku ruszyła sprzedaż wersji M Sport. Model wyróżniał się 17- lub 18-calowymi felgami, obniżonym o 10 mm sportowym zawieszeniem i czarną atrapą chłodnicy. Zmieniono też jego wnętrze, dodając skórzane fotele i podnosząc standard wykończenia.

W czerwcu 2015 roku pojawiła się przedłużona wersja auta, czyli Gran Tourer. Ten wariant ma większy rozstaw osi. Dzięki tej zmianie konstrukcyjnej uzyskano bardziej przestronne wnętrze.

BMW 2 Active Tourer – generacje

Pierwsza generacja BMW 2 Active Tourer była produkowana od 2013 do 2021 roku. Poza standardowymi wersjami od 2015 roku oferowano też hybrydę typu plug-in. Klienci mogli też zdecydować się na zakup cabrio.

Druga generacja jest produkowana od 2021 roku. BMW wprowadziło w niej szerszy o 31 mm rozstaw kół. Dodano też nową atrapę chłodnicy w jednoczęściowym obramowaniu.

BMW 2 Active Tourer – dane techniczne

Seria 2, podobnie jak inne pojazdy BMW, jest oferowana w szerokiej gamie silników benzynowych i diesli. Najmniejsza dostępna jednostka ma tylko 3 cylindry, pojemność 1,5 l przy mocy aż 136 KM. Ma to się przekładać na średnie spalanie wynoszące 4,9 l na 100 km. 

Dla osób poszukujących silników o większych pojemnościach jest dostępny między innymi czterocylindrowy, 2-litrowy motor, mający moc 231 KM.

BMW 2 Active Tourer drugiej generacji ma 4,39 m długości, 1,82 m szerokości i 1,58 m wysokości. W zależności od wersji pojemność bagażnika może mieć od 468 do nawet 1510 l.

BMW 2 Active Tourer – opinie kierowców

Minivan od BMW wyróżnia się stylistyką wnętrza. Całość jest bardzo spójnie zaprojektowana i funkcjonalna. Użytkownicy chwalą fabrycznie montowany system multimedialny i nawigację. Mankamentem zgłaszanym przez wielu kierowców jest ograniczona widoczność, spowodowana przez słupek ograniczający pole widzenia przy manewrach.

Wiadomości