Polskie drogi

Zmienia się wygląd radiowozów. Żółte pasy i trzy razy więcej świateł LED

Na targach Polsecure w Kielcach zaprezentowano nowe malowanie i oznakowanie policyjnych radiowozów.

Pojazdy mają być bardziej widoczne, lepiej oświetlone i uzupełnione dodatkowym elementami graficznymi.

Radiowozy mają być lepiej widoczne

Jak podkreślił podczas prezentacji nowych radiowozów nadinspektor Dariusz Augustyniak, I zastępca Komendanta Głównego Policji, planowana zamiana wyglądu pojazdów jest podyktowana przede wszystkim dążeniem do ich jak najlepszej widoczności.

- Zmiany mają na celu przede wszystkim poprawienie bezpieczeństwa nie tylko samych policjantów, ale użytkowników dróg. Radiowozy będą bardziej widoczne w dzień, ale przede wszystkim, kiedy zapadnie zmierzch - powiedział nadinspektor Dariusz Augustyniak I zastępca Komendanta Głównego Policji.

Reklama

Fluorescencyjne pasy i 30 świateł LED

Na pojazdach zwiększy się liczba sygnałów błyskowych - zamiast 10 lamp LED każdy radiowóz będzie miał ich 30. Zmieni się także wzór oznakowania, wprowadzone zostaną dodatkowe elementy odblaskowe w postaci fluorescencyjnych pasów barwy żółto-zielonej. Zmiany dotyczą nie tylko radiowozów, ale także policyjnych motocykli.

Nie będzie przemalowywania radiowozów

- Wszystkie samochody i motocykle, które będziemy kupować w tym roku, będą oznakowywane według nowych zasad. Nie będziemy przemalowywać starych radiowozów. Polska Policja ma tak dużo pojazdów, że nas po prostu na to nie stać. Inwestujemy w bezpieczeństwo i nowe pojazdy, które będą oznakowane według nowego wzoru - dodał nadinsp. Augustyniak.

Pierwsze radiowozy z nowym wyglądem trafią do Warszawy

Pierwsze z zaprezentowanych radiowozów w nowym malowaniu, po zakończonych targach, będą pełnić służbę w Warszawie.

Targi Polsecure to wystawa i cykl konferencji w pełni poświęcone bezpieczeństwu publicznemu i służbom mundurowym podległym MSWiA. Organizatorami wydarzenia są Targi Kielce oraz Komenda Główna Policji. 

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Targi potrwają do piątku 29 kwietnia. 

***

Pomagajmy Ukrainie - ty też możesz pomóc 

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: radiowozy | policja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy