Polskie drogi

Piesza wbiegła pod karawan. Kierowca stracił prawo jazdy

Do niebezpiecznego wypadku doszło w Tomaszowie Lubelskim. Kamera monitoringu zarejestrowała, jak kobieta na przejściu wybiegła zza samochodu i wbiegła pod koła karawanu. Kierowca... stracił prawo jazdy.

Do zdarzenia doszło na ulicy Lwowskiej w Tomaszowie Lubelskim. Przez przejście dla pieszych przechodziła 57-letnia kobieta. Mieszkanka gm. Ulhówek prawidłowo weszła na pasy między samochody stojące w korku. 

Niestety, piesza nie wzięła pod uwagę, że samochody w przeciwnym kierunku nie stoją w korku, tylko jadą. Wychodząc zza stojących pojazdów i będąc niewidoczną dla nadjeżdżających samochodów, nie upewniła się, że może bezpiecznie przejść. Zamiast się wychylić i spojrzeć, a przede wszystkim - dać szansę się zauważyć, wybiegła (!) wprost pod koła nadjeżdżających samochodów.

Jako pierwszy w kolumnie jechał karawan marki Mercedes. Kierujący nim 33-letni obywatel Ukrainy nie miał szans na uniknięcie potrącenia. Cały wypadek wyglądał groźnie, na miejsce przyjechały służby ratownicze, kobieta została przewieziona karetką do szpitala, gdzie została na obserwacji. 

Reklama

Kierowca karawanu były trzeźwy. Ponieważ potrącenie miało miejsce na pasach, policja z uwagi "na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego" zatrzymała mu prawo jazdy. Policjanci nie uwzględnili faktu, że po przejściu dla pieszych biegać nie wolno.

Warto obejrzeć film i zapamiętać. Ukrainiec po prostu miał pecha, na jego miejscu mógł być każdy kierowca...

Mirosław Domagała

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy