Budowa autostrad

Autostrada A2 - kiedy dojedzie do Białej Podlaskiej?

Kiedy pojedziemy nowymi odcinkami autostrady A2 na wschód?

Budowa pierwszych odcinków autostrady rozpoczęła się w grudniu 2021. Wówczas przekazano place budów wykonawcom i rozpoczęły się roboty w terenie na dwóch odcinkach A2 pomiędzy węzłami Kałuszyn i Groszki oraz Gręzów i Siedlce Zachód. Obecnie wykonawcy budują drogi serwisowe oraz trwają prace ziemne na trasie głównej. 

Trwają prace na dwóch odcinkach autostrady A2

Rozpoczęła się także budowa obiektów mostowych. Przy sprawnej realizacji kontraktów kierowcy powinni skorzystać z tych odcinków jesienią 2023 r. 

Dla odcinka A2 Groszki - Gręzów, na który umowę podpisano 28 stycznia 2021 r., Wojewoda Mazowiecki prowadzi postępowanie administracyjne zmierzające do wydania decyzji ZRID. GDDKiA szacuje, że otrzyma ją na przełomie września i października, co umożliwi wykonawcy rozpoczęcie robót w terenie. Termin zakończenia prac przewidziany został latem 2024 r. 

Reklama

Pozostałe odcinki A2 znajdą się w budowie jeszcze w tym roku

W kwietniu 2021 r. podpisano umowy na kolejne cztery fragmenty A2 od Siedlec do Białej Podlaskiej. Dla wszystkich odcinków złożone zostały wnioski o wydanie decyzji ZRID.  Trwają postępowania administracyjne w urzędach wojewódzkich w Warszawie i Lublinie. 

GDDKiA szacuje, że w IV kwartale 2022 r. otrzyma decyzje ZRID, co umożliwi wykonawcom rozpoczęcie robót w terenie. Zgodnie z zawartymi umowami na wszystkich czterech odcinkach zakończenie robót zaplanowano do końca 2024 r.

***


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Autostrada A2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy