Reklama

Space Star wygrywa w World Cup Rally

Samochody Mitsubishi już od lat 70. odnoszą sukcesy na trasach rajdowych całego świata. W rajdach drogowych główna broń Trzech Diamentów to Mitsubishi Lancer, a w rajdach terenowych dominującym w ostatnich latach modelem jest Mitsubishi Pajero.

Sukcesów temu duetowi pozazdrościł ostatnio Mitsubishi Space Star. Brytyjska załoga Nicky Porter/Malcolm Sinclair startująca właśnie Space Starem odniosła zwycięstwo w Rajdzie Pucharu Świata rozegranym w październiku we Francji i w Tunezji.

Impreza nawiązująca do poprzednich rajdów tego typu nie była przeznaczona dla wyczynowych samochodów, a liczne ograniczenia regulaminowe sprawiły, że startujący rywalizowali w autach niemal seryjnych. Silniki w samochodach nie mogły mieć pojemności większej niż 1400 ccm. Dopuszczono tylko niewielkie modyfikacje zawieszenia oraz elementy służące bezpieczeństwu takie jak tzw. klatka wewnątrz nadwozia oraz system gaśniczy.

Reklama

Na trasie prowadzącej z Aix-Les-Bains we Francji do Tunisu i liczącej ponad 3 tysiące kilometrów rozegrano próby sportowe o długości 450 kilometrów. Wiele z nich przebiegało po drogach terenowych oraz na pustyni. W tych niecodziennych dla seryjnego samochodu warunkach Mitsubishi Space Star 1.3 nie sprawiał żadnych problemów, a szybka i rozsądna jazda Nicky Portera zapewniła końcowy sukces z blisko piętnastominutową przewaga nad rywalami.

2003 World Cup Rally - klasyfikacja końcowa:
1. Nicky Porter(GB)/Malcolm Sinclair(GB)
  Mitsubishi Space Star 	         9:09:03
2. David Winstanley(GB)/Terri Metcalfe(GB)
  MG ZR                  9:23:58
3. Sophie Robinson(GB)/Paul White(GB)
  Volkswagen Polo             9:24:50
4. David Maryon(GB)/Kenneth Powell(GB)
  Peugeot 206               9:59:26
5. Paul Heal(GB)/Mathew Heal(GB)
  Proton Compact             10:07:10
Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy