Reklama

Karotki na Elmocie

Pierwszy weekend maja przyniesie nam kolejne rajdowe emocje. Na drogach w okolicach Świdnicy odbędzie się bowiem jubileuszowy, 30 Rajd Elmot - III runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Na trasie imprezy, w Mitsubishi Lancer EVO VI przygotowanym przez firmę Mitsubishi Stec Ralliart, nie zabraknie oczywiście jedynej kobiecej załogi w Polsce - czyli MAGD KAROTEK.

Magdy Cieślik i Lukas walczą w tym roku o punkty w klasyfikacji grupy N RSMP. Załoga reprezentująca markę soków marchwiowo-owocowych "FORTUNA-KAROTKA", ukończyła obydwa dotychczas rozegrane w sezonie rajdy na punktowanych pozycjach i zajmuje 5 miejsce w klasyfikacji grupy N.

Reklama

Podczas Elmotu dziewczyny zamierzają dołożyć kolejne punkty do kolekcji i utrzymać się w czołówce N-ki. Magdy Karotki są dobrze przygotowane do imprezy i nie ukrywają swojej sympatii do Elmotu.

- Lubię ten rajd jak chyba większość polskich kierowców. Zawsze wzbudzał wiele emocji i zaskakiwał ciekawymi trasami. W tym roku może nieco słabiej jest z trasą, bo tak naprawdę jest mało urozmaicona. Ale myślę, że na brak emocji nie będziemy narzekać. Do rajdu jesteśmy bardzo dobrze przygotowane i zamierzamy podjąć walkę o jak najwyższą lokatę w grupie N. Mam nadzieję, że nie zawiedzie nas auto, bo w zeszłym roku nie skończyłyśmy Elmotu właśnie z powodu awarii samochodu. Jest jeszcze jedna dobra wiadomość - górale zapowiadają na weekend świetną pogodę, czeka nas więc fantastyczne rajdowe spotkanie, na które gorąco zapraszam wszystkich kibiców - mówiła przed rajdem Magda Cieślik.

- Rzeczywiście ja również darzę rajd Elmot sympatią. To naprawdę jedna z najfajniejszych imprez w sezonie. Trochę zaskoczyła mnie tegoroczna trasa, bo jest mało urozmaicona. Drugiego dnia rajdu będziemy jechać odcinki pokonywane już w piątek, tyle że w odwrotnym kierunku. W ubiegłym roku niestety nie skończyłyśmy rajdu z powodu awarii, ale dwa lata temu, jeszcze w Seicento, jechało nam się świetnie. Mam nadzieję, że tym razem będzie podobnie, a na trasie nie zabraknie kibiców. Mamy długi weekend, pogoda zapowiada się wspaniale, a oprócz tego w okolicach trasy rajdu jest wiele fantastycznych miejsc do zwiedzania. Myślę, że to świetny pomysł na miłe spędzenie nadchodzących wolnych dni. Czekamy na gorący doping - mówi Magda Lukas.

Rajd Elmot odbędzie się już po raz trzydziesty, a po raz 24 będzie zaliczany do klasyfikacji Mistrzostw Polski. Wcześniej był organizowany jako rajd popularny, a później okręgowy. Elmot jest również jednym z najbardziej lubianych przez zawodników rajdów. Wspaniała atmosfera, ciekawe trasy i dobra organizacja to jego podstawowe zalety. Nie bez znacznie są również niezwykłe walory turystyczne miejsc, gdzie wyznaczane są odcinki specjalne. Zapraszamy na trasę!

30 Rajd Elmot - III runda RSMP:
Długość całkowita rajdu - 419,76 km
Liczba odcinków specjalnych - 13 (2x2, 3x3)
Długość całkowita odcinków specjalnych 141,41 km
Rodzaj nawierzchni odcinków specjalnych: asfalt
Najkrótszy OS: Dziećmorowice-Zagórze Śląskie (OS 1,3) - 5,30 km
Najdłuższy OS: Jedlina Zdrój-Lubachów ( OS 6,9,12) - 14,95 km

Start do 1 Etapu, Świdnica, stadion OsiR, piątek 3 maja, 15.30

Meta 1 Etapu, Świdnica, stadion OsiR, piątek 3 maja, 20.38

Start do 2 Etapu, Świdnica, stadion OsiR, sobota 4 maja, 8.00

Meta Rajdu , Świdnica - stadion OsiR, sobota, 4 maja 16.00

Biuro Prasowe i Biuro Rajdu, Hotel Park, ul. Pionierów

Klasyfikacja grupy N RSMP po II rundach:
1. Paweł Dytko/Tomasz Dytko 16
2. Tomasz Czopik/Łukasz Wroński 13
3. Sebastian Frycz 9
4. Zbigniew Gabryś/Maciej Baran 8
5. Magda Cieślik/Magda Lukas 3
6. Michał Sołowow/Emil Horniacek 2
7. Piotr Adamus/Magdalena Zacharko 1

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Mitsubishi Lancer | mitsubishi | Świdnica | magda | stadiony | elmot | rajd

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama