Reklama

Toyota zamiast hyundaia

Załoga zespołu Polsat Dialog Rally Team wystartuje w 29 Rajdzie Elmot samochodem Toyota Corolla WRC. Tomasz Kuchar i Maciej Szczepaniak planowali początkowo starty tym samochodem w rajdach zagranicznych, a decyzję o starcie Toyotą na Elmocie podjęli ze względu na brak porozumienia z angielską firmą Motor Sport Developments Ltd w sprawie wynajmowania Hyundaia Accenta WRC.

Z tego samego powodu zrezygnowali z dwóch pierwszych startów w Mistrzostwach Niemiec. Toyota była jednak gotowa i zamiast do Niemiec, przyjechała pod koniec marca do Polski na dwudniowe testy. Jazdy testowe odbyły się pod okiem inżynierów i mechaników z Toyota Team Sweden, którzy zbudowali ten samochód. Testy wypadły pomyślnie, co pozwala z optymizmem oczekiwać na start Kuchara i Szczepaniaka -reprezentantów Wrocławskiego Towarzystwa Sportowego w 29 Rajdzie Elmot.

Tomasz Kuchar - "Jestem bardzo zadowolony z testów, które przeprowadziliśmy pod koniec marca. Samochód nie wykazywał żadnych niepokojących objawów i bardzo dobrze mi się nim jeździło. Nie jest to Corolla w najlepszej z możliwych specyfikacji, nie ma między innymi najnowszego tylnego zawieszenia, maszyny startowej, czy systemu kontroli trakcji. Są to elementy bardzo kosztowne, a poprawiają osiągi samochodu tylko w niewielkim stopniu. Dlatego szefowie zespołu podjęli decyzję, że na razie taka Corolla musi nam wystarczyć. Poza tym ciągle liczymy, że będziemy mogli startować Hyundaiem, który jest autem bardzo rozwojowym. Po doświadczeniach z Rajdu Zimowego, przed Elmotem, wykazuję umiarkowany optymizm. Ciągle robimy coś po raz pierwszy: pierwszy sezon autem WRC, pierwszy start Hyundaiem, teraz pierwszy start nową Toyotą Corollą. Chciałbym żebyśmy wszyscy, cały zespół, mieli już więcej doświadczenia, wprawy, może nawet rutyny w obchodzeniu się z autami WRC. No i jeszcze jedno, w tym czasie, w ubiegłym sezonie miałem już za sobą 4 rajdy. Teraz, tak naprawdę ani jednego. W związku z tym bardzo chcę już wystartować, jak najszybciej. Sam więc studzę swój zapał, żeby nie popełnić jakiegoś prostego błędu. Nie ukrywam, że podczas Rajdu Elmot będzie mi zależało przede wszystkim na tym, by znaleźć się na mecie."

Reklama

Maciej Szczepaniak - "Trasa Rajdu Elmot jest trudna, prowadzi krętymi wąskimi, bardzo zniszczonymi i zabrudzonymi drogami. Podczas zapoznania w górnych partiach Gór Sowich spotykaliśmy śnieg. Jednak warunki te mogą się szybko zmienić. Tomek zna ten rajd bardzo dobrze, choć pewnie nie lepiej niż wszyscy inni doświadczeni polscy kierowcy. Wydaje się, że dobrze wykorzystaliśmy te dwa miesiące od Rajdu Zimowego i jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do Elmotu. Mam nadzieję, że auto nie zawiedzie, my nie popełnimy żadnego błędu i spotkamy się w niedziele na mecie."

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tomasz Kuchar | kuchar | Szczepaniak | maciej szczepaniak | start | team | elmot | Toyota Corolla | wrc

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy