Reklama

Kubica do końca sezonu!

Zespół BMW Sauber za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt z Jacquesem Villeneuve'em. W tej sytuacji w niemieckim teamie pozostało tylko dwóch kierowców: Nick Heidfeld i Robert Kubica.

Rozstanie z Kanadyjczykiem oznacza, że Kubica wystartuje w wyścigach o Grand Prix Turcji (27 sierpnia), Włoch (10 września), Chin (1 października), Japonii (8 października) i Brazylii (22 października).

Oto co powiedział dyrektor BMW Motorsport, Mario Theissen:

Jacques spisywał się w tym sezonie bardzo dobrze, zdobywając pierwsze w historii punkty dla zespołu w Grand Prix Malezji. Jego wkład w prace nad samochodem oraz w rozwój nowo utworzonej ekipy BMW Sauber F1 Team był znaczący. Jednak po jego wypadku na torze Hockenheim zespół zdecydował się przeanalizować różne opcje na sezon 2007, w tym sprawdzenie Roberta Kubicy w roli kierowcy wyścigowego. Nasza decyzja, związana z oceną różnych możliwych rozwiązań dotyczących składu kierowców, w naturalny sposób wpłynęła na pozycję Jacques'a. W pełni rozumiemy, że w obecnych warunkach niepewności trudno jest Jacques'owi utrzymać dotychczasowy poziom zaangażowania przez resztę sezonu. Szanujemy jego zdanie i życzymy mu udanej przyszłości.

Robert Kubica dostał szansę na start wskutek odsunięcia Villeneuve'a, który podczas wyścigu na niemieckim torze Hockenheimring miał dość poważny wypadek.

Polak szansę wykorzystał. Co prawda na mokrym torze dwukrotnie się obracał i raz uszkodził nos swojego bolidu, ale jednak wykonał trzy świetne manewry wyprzedzania i dojechał do mety na siódmym, punktowanym miejscu.

Reklama

Ostatecznie debiut Kubicy zakończył dyskwalifikacją, bowiem na skutek dużego zużycia opon bolid BMW okazał się o 2 kg za lekki.

Następne trzy tygodnie to przerwa w wyścigach oraz zakaz testów. Czas ten przeznaczony jest na odpoczynek dla kierowców, jednak nie dotyczy to Roberta Kubicy, który nie wraca do Polski, ale udaje się na obóz kondycyjny.

Serwis specjalny poświęcony Formule 1.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: BMW | robert | Robert Kubica | Sauber

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje