Reklama

Który samochód wygra?

Zbliża się kolejna edycja prestiżowego plebiscytu Car of the Year 2007.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku tytuł COTY 2006 przypadł renaultowi clio. Niedawno organizatorzy plebiscytu przedstawili pierwszą, prowizoryczną listę kandydatów do tytułu Car of the Year 2007. Wśród 35 aut znalazły się modele praktycznie wszystkich koncernów. W kilku przypadkach firmy „wystawiają” do rywalizacji po więcej niż jednym aucie. A fiat sedici i suzuki SX4 będą oceniane wspólnie, bo to de facto identyczne konstrukcje, różniące się jedynie detalami.

Europejski konkurs Car of the Year organizowany jest już od blisko 40 lat. W gronie jurorów znajduje się 58 dziennikarzy z 22 krajów. Każdy z nich ma do dyspozycji 25 punktów. Jednemu modelowi dziennikarz nie może przyznać więcej niż 10 punktów i do tego niedopuszczalna jest równa liczba punktów w przypadku pierwszego i drugiego miejsca. W konkursie tym nie ma podziału ani na klasy, ani też na gatunki pojazdów. W efekcie co roku wygrywa tylko jedno auto.

Reklama

Oto samochody, które biorą udział w tegorocznym plebiscycie Car of the Year 2007. W nawiasach, przy linku do konkretnego auta podajemy nasz ranking szans poszczególnych aut. Cyfra 1 oznacza bardzo małe szanse na zwycięstwo, cyfra 6 to nasz faworyt do finałowej „siódemki”, która wyłoniona zostanie w październiku. Czytając nasze „typy” należy pamiętać, że jurorzy przy wyborze kierują się przede wszystkim uwarunkowaniami ekonomicznymi. Dlatego małe szanse na tytuł Car of the Year 2007 ma naszym zdaniem np. jaguar XK czy mercedes R choć – co oczywiste - nie są to auta złe.

Poniżej lista (linki kierujące do opisów aut) kandydujących do COTY 2007 samochodów wraz z naszą punktacją.

Alfa brera/spider (4)

Audi Q7 (3)

Audi TT (3)

Cadillac BLS (2)

Chevrolet aveo (4)

Chevrolet captiva (2)

Chevrolet epica (2)

Citroen C6 (5)

Daihatsu terios (1)

Dodge caliber (4)

Fiat punto (6)

Fiat sedici/Suzuki Sx4 (5)

Ford galaxy (3)

Ford S-Max (6)

Honda civic (6)

Hyundai santa fe (1)

Jaguar XK (1)

Jeep commander (2)

Kia carens (2)

Kia carnival (2)

Kia magentis (2)

Lexus IS (1)

Mazda MX-5 (1)

Mercedes GL (2)

Mercedes R (1)

Nissan note (6)

Opel corsa (6)

Peugeot 207 (6)

Skoda roomster (6)

SsanYong kyron (1)

Subaru tribeca (1)

Toyota RAV4 (3)

Volkswagen EOS (4)

Volvo C70 (3)

Volvo S80 (3)

TUTAJ zdjęcia wszystkich wymienionych wyżej aut.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kia | fiat | Mercedes | car | Car of the Year

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy