Reklama

Fiat i Tata razem

No i tajemnica chyba nie jest już tajemnicą. Fiat tworzy joint ventures z hinduskim koncernem samochodowym Tata. Podpisanie stosownej umowy nastąpić ma w środę.

Pierwszym wspólnym dzieckiem tego małżeństwa z rozsądku (Indie to ogromny, z roku na rok coraz większy rynek samochodowy) będzie fiat punto.

Reklama

Już wcześniej oba koncerny ściśle współpracowały. W styczniu br. Fiat oraz Tata Motors podpisały porozumienie dotyczące udostępnienia sieci dealerskiej i sprzedaży samochodów marki Fiat przez wybrane punkty sprzedaży Tata na terenie Indii. Tata Motors zarządza od tego czasu marketingiem i dystrybucją samochodów marki Fiat.

W wyniku porozumienia od marca br. w sieci dealerskiej Tata dostępne są - obok gamy produktów Tata - niektóre modele marki Fiat wraz z obsługą i sprzedażą części zamiennych. Dealerzy oznaczyli swoje punkty sprzedaży nowym logo Fiata.

Joint ventures , które ma być podpisane niebawem jest rezultatem wspólnej działalności zapoczątkowanej po podpisaniu listu intencyjnego pomiędzy Fiatem i Tata Motors we wrześniu 2005.

Tata została założona w 1945 roku. Początkowo zajmowała się ona konstruowaniem lokomotyw parowych na potrzeby narodowego rynku. Od 1954 roku produkcja została poszerzona o samochody dostawcze, dzięki współpracy z niemieckim Daimler Benz.

W 1967 roku współpraca ta została zakończona i hinduska marka stała się samodzielnym projektantem i konstruktorem samochodów. Pod wprawnym przywództwem Ratana N. Taty, marka zyskiwała sobie coraz większe uznanie na rodzimym rynku.

W 1999 roku po raz pierwszy wyprodukowała ona samochód, który stał się w Indiach numerem jeden pod względem sprzedaży. Model ten to Indica, która dziś sprzedawana jest z wielkim powodzeniem już nie tylko na rynku hinduskim.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: tata motors | Fiata | fiat

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje