Reklama

Dytko najszybszy na Rajdzie Festiwalowym!

Paweł i Tomasz Dytko, jadący Mitsubishi Lancerem Evo6, wygrali czwartą eliminację Pucharu Polskiego Związku Motorowego - Rajd Festiwalowy. Impreza rozgrywaną w okolicach Nysy, w rodzinnych stronach kuzynów, stała pod znakiem ich zaciętego pojedynku z Sebastianem Fryczem i Magdaleną Lukas w Mitsubishi Lancerze Evo5.

Dytkowie, którzy zgłosili się w grupie A i w swoim samochodzie zamontowali szerszą zwężkę turbiny, byli najszybsi na czterech z dziewięciu rozegranych odcinków specjalnych, na pozostałych notowali drugie czasy. Frycz i Lukas, mimo wygrania większości oesów, na mecie zameldowali się ze stratą 8,6 sekundy do gospodarzy. Trzecie rezultaty na wszystkich odcinkach specjalnych zanotowała załoga Piotr Maciejewski/Piotr Kowalski (Mitsubishi Lancer Evo6), która tym samym zajęła w rajdzie miejsce na najniższym stopniu podium.

Reklama

W klasyfikacji samochodów z napędem na jedną oś najszybsi okazali się Marcin Pasecki ze Zbigniewem Gruszką w Peugeocie 206. Zdecydowanie wyprzedzili oni Piotra Barana i Roberta Gliwiaka jadących Oplem Astrą, oraz Piotra Leońca i Marka Bałę w Peugeocie 106. Dopiero za nimi uplasowali się, znakomicie spisujący się we wcześniejszych startach, Krzysztof Kubiak z Michałem Rechnio (Citroen Saxo).

Powiedzieli na mecie:

Paweł Dytko: - W tym rajdzie startowaliśmy po to, aby pokazać się naszym kibicom z jak najlepszej strony. Bardzo zależało nam na wygranej w naszym rodzinnym mieście. Okazało się jednak, że start przed własną publicznością, na dobrze znanych odcinkach wcale nie jest taki łatwy. Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że musimy jechać bardzo szybko, gdyż Sebastian jest strasznie szybkim i wymagającym konkurentem. Niestety popełnialiśmy wiele błędów, raz wypadliśmy poza drogę, ale szczęśliwie udało się na nią powrócić i dojechać do mety na pierwszej pozycji. Rajd był bardzo dobrze zorganizowany, dopisała pogoda, zawodnicy i kibice.

Czołówka Rajdu Festiwalowego

1 P.Dytko/T.Dytko Mitsubishi Lancer (A8) 38:46,4

2 S.Frycz/M.Lukas Mitsubishi Lancer (N4) +8,6

3 P.Maciejewski/P.Kowalski Mitsubishi Lancer (N4) +2:56,8

4 M.Pasecki/Z.Gruszka Peugeot 206 (A6) +6:02,6

5 P.Baran/R.Gliwiak Opel Astra (N3) +6:25,2

6 P.Leoniec/M.Bała Peugeot 106 (N2) +6:58,3

7 K.Kubiak/M.Rechnio Citroen Saxo (N2) +7:21,9

8 B.Strach/M.Wilk Peugeot 306 S16 (N3) +7:32,1

9 A.Błaszczyk/J.Gawroński Seat Ibiza (A7) +7:47,2

10 M.Sienkiewicz/M.Szostak Peugeot106 (N2) +8:06,3

autoklub.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: rajd | Mitsubishi Lancer | peugeot | mitsubishi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje