Reklama

Błażusiak mistrzem Niemiec w trialu!

Tadeusz Błażusiak (team Kegel-Błażusiak, motocykl Gas Gas, Automobilklub Krakowski) zajął w niedzielę pierwsze miejsce w ostatniej eliminacji Międzynarodowych Mistrzostw Niemiec w trialu motocyklowym w hali w Riesa koło Drezna (w sobotę odbyły się tu ostatnie w tym sezonie zawody MŚ w hali). Polak - aktualny wicemistrz świata juniorów i wicemistrz Europy seniorów - został tym samym mistrzem Niemiec.

Tadeusz Błażusiak powtórzył sukces sprzed roku, kiedy także wygrał mistrzostwa w halach za Odrą.

Tadeusz Błażusiak po zawodach w Riesie: - W poprzedniej eliminacji miałem awarię, która sprawiła, że spadłem na drugą pozycję za Joana Ponsa. Myślałem, że ten doświadczony 32-letni Hiszpan nie odda mi już mistrzowskiej korony. W hali w Riesie pojechałem na wysokim poziomie, miałem tylko 4 pkt karne. Drugi był Włoch Fabio Lenzi z 8 pkt, a dopiero trzeci Joan Pons z 16 pkt. Dzięki temu rzutem na taśmę odebrałem Ponsowi zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

Reklama

Już 3 i 4 kwietnia Tadeusz Błażusiak wystartuje w dwóch pierwszych eliminacjach MŚ seniorów na otwartym powietrzu w Irlandii. Będzie to pierwszy start Polaka w pełnym cyklu mistrzostw świata w trialu motocyklowym.

Wyniki zawodów:
1. Tadeusz Błażusiak 4 pkt karne
2. Fabio Lenzi (Włoch) 8
3. Joan Pons (Hiszpania) 16

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje