Toyota Proace

Toyota Proace - najważniejsze informacje
Toyota Proace /materiały prasowe

Toyota Proace - najważniejsze informacje

 • Marka:

 • Rozpoczęcie produkcji:

  2013

Historia Toyoty Proace

Auto powstało w 2013 roku, 6 lat po premierze bliźniaczych modeli Fiata. Jest następcą Toyoty Hiace. Proace otrzymała tylko nadwozie typu furgon. W 2016 roku wyszła druga generacja pojazdu – Toyota Proace Verso. Ten model jest dostępny również jako minivan.

Toyota Proace – generacje

Toyota Proace I to samochód osobowo-dostawczy klasy średniej. Proace jest produkowana we Francji. Występuje jako furgon, furgon z przeszklonymi szybami lub auto osobowe. Toyota Proace Verso to wersja osobowa auta, mogąca przewieźć 9 osób.

Toyota Proace – dane techniczne

Toyota Proace to 4- i 5-drzwiowy furgon lub sedan wyposażony w silniki 1.6 D 89 KM, 2.0 D 126 KM, 2.0 D 161 KM. Ma przedni napęd. Zbiornik paliwa pomieści 80 l. Pojemność bagażnika wynosi 5–7 m3, natomiast maksymalna ładowność auta to 1200 kg.  Samochód jest szeroki na 4813 mm, a jego wysokość wynosi 1980 mm. Rozstaw osi jest równy 3000 mm. Moc wersji Verso sięga do 177 KM, natomiast pojemność skokowa silnika wynosi nawet 1997 cm3.

Toyota Proace w wersji Verso Furgon Medium jest węższa od wersji Proace – wynosi 2204 mm. Mierzy natomiast aż 4959 mm. Dopuszczalne obciążenie dachu tego modelu to 170 kg. Długość przedziału ładunkowego jest równa 2512 mm. Auto pomieści 5 osób. Promień skrętu to 6,2 m, a średnica zawracania to 12,4 m..

Toyota Proace – opinie kierowców

Kierowcy krytykują auto za niewygodne fotele, za to silnik określają jako bardzo dobry. Jak twierdzą, samochód ma bardzo dobrą ładowność i świetnie radzi sobie na zakrętach. Samochód jest znakomitym wyborem dla rodzin z dziećmi. Posiadacze wersji Long zachwalają jej duży bagażnik.

Nabywcy zwracają również uwagę na awaryjność samochodu. Zgłoszono na przykład obwieszające się drzwi, usterkę polegającą na tym, że przy zamykaniu drzwi powodują wycieranie się lakieru na progach auta. Wielokrotnie wspomniano także o usterkach układu oczyszczania spalin. Zdarzają się problemy z silnikiem. Jednak najwięcej kłopotów przysparzają kierowcom zdecydowanie wspomniane drzwi. Kłopotliwe bywa zbyt miękkie zawieszenie. Wadliwy bywa układ elektryczny pojazdu.

Ogromną zaletą samochodu jest jego bezpieczeństwo. Toyoty Proace oraz Proace Verso mogą pochwalić się znakomitym układem hamulcowym.

Toyota Proace - Wiadomości

 • Toyota bez konkurencji. Polacy nie mają wątpliwości

  Toyota bez konkurencji. Polacy nie mają wątpliwości

  Wtorek, 17 października (08:05)
  Kolejny rok i kolejne zwycięstwo na horyzoncie. Statystyki po trzech kwartałach 2023 roku stawiają sprawę jasno - liderem rynku motoryzacyjnego w Polsce znowu będzie Toyota. W ciągu...
 • Nowa dostawcza Toyota będzie produkowana przez Stellantisa w Gliwicach

  Nowa dostawcza Toyota będzie produkowana przez Stellantisa w Gliwicach

  Poniedziałek, 30 maja 2022 (15:35)
  Stellantis i Toyota poszerzają współpracę. W jej ramach francusko-włosko-amerykański koncern będzie produkował opracowanego przez siebie dużego vana, którego Toyota będzie sprzedawała pod...
 • Toyota awansuje na rynku aut użytkowych

  Toyota awansuje na rynku aut użytkowych

  Poniedziałek, 24 stycznia 2022 (09:47)
  Toyota jest trzecią najpopularniejszą marką na polskim rynku nowych samochodów użytkowych do 3,5 t. W 2021 roku klienci Toyoty zarejestrowali 9220 aut tego typu, czyli o 3490 sztuk więcej...
 • Reklama

 • Toyota PROACE Electric - czym się wyróżnia?

  Toyota PROACE Electric - czym się wyróżnia?

  Środa, 15 grudnia 2021 (15:00)
  Toyota PROACE Electric rozszerzyła gamę japońskiego producenta w segmencie dostawczaków średniej wielkości. Jakie możliwości ma bezemisyjny wariant dobrze przyjętego przez polski rynek...
 • Elektryczna Toyota Proace debiutuje na polskim rynku

  Elektryczna Toyota Proace debiutuje na polskim rynku

  Środa, 27 października 2021 (13:28)
  Dostawczy pojazd Toyoty, teraz oferowany w pełni zelektryfikowanej wersji, wchodzi na polski rynek. Dostępny jest w trzech wersjach nadwozia. Poznaliśmy ceny każdej z nich.
 • Nowa Toyota ProAce Verso w Genewie

  Nowa Toyota ProAce Verso w Genewie

  Wtorek, 23 lutego 2016 (12:31)
  Jedną z nowości prezentowanych przez Toyotę na salonie genewskim będzie osobowa wersja nowego dostawczaka japońskiej marki - ProAceVerso.
 • Reklama

 • Toyota proace. Nowy model sprzed... 5 lat

  Toyota proace. Nowy model sprzed... 5 lat

  Poniedziałek, 15 października 2012 (15:24)
  Toyota na początku przyszłego roku wprowadzi do sprzedaży w Europie nowy samochód dostawczy o nazwie proace.