Renault Trafic

Renault Trafic to średniej wielkości samochód osobowo-dostawczy. W swojej klasie jest uważany za jedną z ciekawszych propozycji wśród aut transportowych. Druga generacja otrzymała tytuł „Samochodu Dostawczego Roku 2002” w rankingu popularności aut sprzedawanych w Polsce.
Renault Trafic - najważniejsze informacje
Renault Trafic SpaceNomad to wszechstronny kamper. /materiały prasowe

Renault Trafic - najważniejsze informacje

 • Marka:

 • Rozpoczęcie produkcji:

  1981

Renault Trafic to średniej wielkości samochód osobowo-dostawczy. W swojej klasie jest uważany za jedną z ciekawszych propozycji wśród aut transportowych. Druga generacja otrzymała tytuł „Samochodu Dostawczego Roku 2002” w rankingu popularności aut sprzedawanych w Polsce.

Historia Renault Trafica

Renault Trafic jest produkowany od 1981 roku. Wprowadzając ten model na rynek, producent zastąpił wcześniejszy samochód reprezentujący segment D, czyli Estafette. Konstrukcyjnie auto pierwszej generacji jest modelem bliźniaczym Opla Arena.

Renault Trafic – generacje

Pierwsza generacja Renault Trafica była produkowana od 1981 do 2000 roku. Pod względem stylistyki nadwozia jego konstrukcja była podobna do większego samochodu dostawczego z gamy producenta, czyli Renault Mastera.

Druga generacja obejmuje lata produkcji od 2001 do 2014 roku. W tym czasie auto zmniejszono, dostosowując je do ówczesnych trendów w motoryzacji. Z przodu przewidziano miejsce dla kierowcy oraz dwóch pasażerów. W 2006 roku model poddano faceliftingowi. Wprowadzone zmiany dotyczyły głównie rekonstrukcji silnika, który musiał spełniać normę emisji spalin Euro 4. Bliźniaczym modelem Trafica drugiej generacji jest Opel Vivaro.

Trzecia generacja Trafica zadebiutowała na rynku w roku 2015. Najnowsza odsłona modelu jest zupełnie nową konstrukcją i poza nazwą ma niewiele wspólnego ze swoimi poprzednikami. Trafic trzeciej generacji jest oferowany w wariantach normalnym i przedłużonym oraz dwóch wersjach wysokości karoserii.

Renault Trafic – dane techniczne

Najnowsza generacja Trafica jest oferowana z kilkoma różnymi wersjami silników Diesla. Klienci mają do wyboru opcje:
 • 1.6 dCi o mocy od 95 do 145 KM;
 • 2.0 dCi o mocy od 120 do 170 KM.

W starszych Traficach był montowany też silnik benzynowy 2.0 16V. Pojazdem steruje 5- oraz 6-biegowa skrzynia manualna. Dostępny jest również 6-biegowy automat.

Renault Trafic – opinie kierowców

Nadwozie typu van cieszy się popularnością wśród wieloosobowych rodzin. W wersjach osobowych przewidziano miejsca dla od 5 do 9 pasażerów. Wsiadanie do wnętrza ułatwiają dwuskrzydłowe drzwi.

W wersji dostawczej uwagę zwracają dobrej jakości materiały wykończeniowe oraz wyposażenie w takie elektroniczne udogodnienia jak wyświetlacz z nawigacją, multimediami i Apple CarPlay. Kokpit jest komfortowy i praktyczny, a duża liczba pojemnych schowków ułatwia utrzymanie porządku w kabinie.

Silniki o niższej mocy sprawdzają się do jazdy głównie po mieście. W opinii użytkowników Trafic w wersji dostawczej z wypełnioną przestrzenią bagażową słabo radzi sobie z przyspieszaniem na trasie oraz pokonywaniem bardziej stromych podjazdów.

Renault Trafic - Wiadomości

 • Jeździłem Renault Trafic E-Tech electric. Czy nadaje się tylko do miasta?

  Jeździłem Renault Trafic E-Tech electric. Czy nadaje się tylko do miasta?

  Sobota, 23 września 2023 (14:07)
  Francuzi mają już swojej w ofercie elektrycznego Mastera oraz elektryczne Kangoo. Brakowało im w zeroemisyjnej gamie tylko modelu pomiędzy, czyli Traffica. To jednak niedługo się zmieni...
 • Renault Trafic - dostawczak jak osobówka. Cena, silnik, wyposażenie

  Renault Trafic - dostawczak jak osobówka. Cena, silnik, wyposażenie

  Sobota, 23 lipca 2022 (12:00)
  Renault Trafic to jeden z najchętniej wybieranych samochodów dostawczych w Polsce. Ceny startują od 101 tys. 100 zł netto, chociaż warto wydać nieco więcej. Zwłaszcza, jeśli planujesz...
 • Renault Trafic SpaceNomad - kompaktowy kamper

  Renault Trafic SpaceNomad - kompaktowy kamper

  Poniedziałek, 4 lipca 2022 (14:11)
  Renault wprowadza model Trafic SpaceNomand na kolejne rynki. Kamper, którego do tej pory można było kupić tylko w Szwajcarii, będzie dostępny m.in. w Niemczech i Francji.
 • Reklama
 • Jechał 107 km/h w terenie zabudowanym - kierowca stanie przed sądem

  Jechał 107 km/h w terenie zabudowanym - kierowca stanie przed sądem

  Poniedziałek, 24 stycznia 2022 (11:11)
  Jechał za szybko, wymijał wysepkę z lewej strony i wyprzedzał na zakręcie. Teraz za swoje czyny 65-letni kierowca Renault Trafic będzie odpowiadał przed sądem.
 • Nowy Renault Trafic

  Nowy Renault Trafic

  Wtorek, 18 marca 2014 (12:54)
  Samochodu użytkowe starzeją się wolniej niż inne, ale upływ czasu również im daje się we znaki. Z tego względu Renault zdecydowało się właśnie odświeżyć swojego popularnego dostawczaka -...
 • Nowe Renault Trafic coraz bliżej

  Nowe Renault Trafic coraz bliżej

  Wtorek, 4 lutego 2014 (14:01)
  Renault Trafic drugiej generacji debiutowało w 2001 roku. Co prawda samochody dostawcze starzeją się wolniej niż osobowe, jednak 13 lat w świecie motoryzacji to bardzo dużo.
 • Reklama
 • Dla siedmiu osób...

  Dla siedmiu osób...

  Środa, 8 września 2004 (14:13)
  Po trzech latach produkcji Renault Trafic francuska firma wprowadza na rynek wersję Generation, która w zamyśle traktowana ma być jak samochód osobowy.
 • Passenger, czyli osobowe Renault Trafic

  Passenger, czyli osobowe Renault Trafic

  Środa, 25 czerwca 2003 (14:22)
  Renault uzupełniło gamę swojego modelu Trafic wprowadzając właśnie na rynek jego ostatnią wersję - Passenger, przeznaczoną do przewozu osób. Pojazd ten zadebiutował podczas salonów...

Renault Trafic - Zdjęcia